123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 23.kolo, 28.04.2013 16:00

TJ Gabčíkovo  1:1  (0:0)   KFC Komárno


góly : 51 min. Eugen Speck Wilson (0:1) a 58 min. Juraj Bolega (1:1)

zostavy :
TJ Gabčíkovo
(1) Peter Rengel - (3) Martin Hromkovič, (4) Tomáš Szőllős, (6) Juraj Bolega "K", (7) Mátyás Lelkes, (9) Tomáš Faragó, (11) Michál Kósa (od 85 min. (19) Norbert Tóth), (13) Zoltán Bognár, (14) Radim Diviš (od 77 min. (10) Árpád Kállai), (17) Zdenek Willmann (od 88 min. (12) Erik Bartal), (18) Ladislav Szöcs
na striedanie boli ešte pripravení : (5) Gabriel Scholz, (8) Ladislav Hegedüs, (15) Adrián Keszegh a náhradný brankár (22) Dušan Geráth
tréner : Ľubomír Luhový
KFC Komárno
(21) Andrej Kosťukevič - (5) Attila Kökényesi, (4) Michal Podlucký, (8) Zsolt Németh, (3) Marek Szabó, (14) Ádám Mészáros (od 20 min. (10) Attila Bottyán), (7) Jozef Nagy, (16) Csaba Szórád "K", (13) Árpád Csonka, (9) Štefan Uzola (od 34 min. (6) Tomáš Kóša), (11) Jozef Gonzáles (od 77 min. (17) Peter Nguyen Cong)
na striedanie boli pripravení : (2) Marek Uhrín a náhradný brankár (1) Ladislav Házi
tréner : PaedDr. István Gyurenka


žlté karty : v 22 min. Zdenek Willmann (Gabčíkovo), v 27 min. Marek Szabó (Komárno), 40 min. Tomáš Kóša (Komárno), v 45 min. Radim Diviš (Gabčíkovo), v 67 min. Csaba Szórád (Komárno), v 72 min. Martin Hromkovič (Gabčíkovo) a v 78 min. Juraj Bolega (Gabčíkovo)

červená karta : v 66 min. Jozef Nagy (Komárno)

hlavný rozhodca :
Peter Jakúbek
asistent 1 : Michal Cabaj
asistent 2 : Juraj Halíček
delegát zápasu : Stanislav Kysel
počet divákov : 400

tréneri o zápase :
Ľ. Luhový :
"Úrovňou to bol zápas, ktorý spĺňal kritériá 3. ligy. Obe mužstvá predviedli peknú, kombinačnú hru. Musím uznať, že súper bol výborný. My sme mohli rozhodnúť, ale Faragó nedal, aj preto je remíza spravodlivá. V Gabčíkove ešte vždy tvoríme nové mužstvo, sme na dobrej ceste dobre sa pripraviť na budúcu sezónu."
I. Gyurenka :

"Bol to dlho očakávaný zápas tzv. Podunajské derby, ktoré spnilo všetky naše očakávania. Súhlasím, že to bol zápas treťoligovej úrovne, možno aj vyššej. Pred peknou diváckou návštevou sme hrali s vynikajúim súperom. V I. polčase sme mali dve-tri veľmi dobré šance a posledných 15 minút sme boli lepším mužstvom. Na to sme dobre nadviazali v II. polčase a vsietili sme pekný gól. Narušila nás však rýchla odpoveď domácich a nešťastné vylúčenie, ktoré bolo podľa môjho názoru veľmi prísne. Následne sa začal lámať zápas, vydržali sme však a aj proti takému ťažkému súperovi sme udržali remízu, ktorá je pre nás veľmi dobrá."

komentár o zápase :
MY Nitrianske noviny :

"V peknom počasí za peknej návštevy sa stretli veľmi dobre pripravené mužstvá. Domáci si hneď v prvých 15 minútach vytvorili tlak, ale Faragó ani Bognár sa gólovo nepresadili. Domáci kontrolovali hru, snažili sa vytvoriť tlak, hosťujúce mužstvo sa snažilo hroziť z rýchlych protiútokov, ale Kóša ani Gonzáles sa nepresadili. Na konci prvého polčasu trafil domáci Diviš brvno. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, keď hlavičkou prekonal domáceho brankára Wilson. Domáce mužstvo si vytvorilo tlak, ale opäť nedokázalo premeniť vyložené šance a prekonať tak najlepšieho muža na ihrisku, hosťujúceho brankára Kosťukeviča. Gabčíkovčania sa nakoniec dočkali vyrovnania v 57. min. po peknej hlavičke Bolegu a keď v 67 min. bol vylúčený hosťujúci Nagy, domáci si začali vytvárať ešte väčší tlak. Nepodarilo sa im však prekonať fantasticky chytajúceho hosťujúceho brankára. Kvalitný zápas sa skončil teda remízou."