123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 14.kolo, 03.11.2012 13:30

KFC Komárno  3:0  (1:0)   LR CRYSTAL Lednické Rovne


góly : 42 min. Ádám Mészáros (1:0), 49 min. Petr Filipský (2:0) a 91 min. Kristián Bogyai (3:0)

zostavy :
KFC Komárno
(1) Maroš Mazáček - (12) Petr Musil, (3) Matyás Lelkes, (4) Michal Podlucký, (15) Eugen Speck Wilson, (19) Csaba Szórád "K" (od 77 min. (18) Kristián Bogyai), (7) Jozef Nagy "ZK", (8) Petr Filipský (od 82 min. (17) Peter Nguyen Cong), (14) Ádám Mészáros, (10) Tomáš Faragó, (11) Goran Antunovič
na striedanie boli ešte pripravení : (2) Lóránt Lőrincz, (5) Attila Kökényesi, (9) Štefan Uzola, (13) Tamás Tóth a náhradný brankár (21) Andrej Kosťukevič
tréner : Miloš Lintner
LR CRYSTAL Lednické Rovne
(18) Pavol Hrnčiarik "ZK" - (2) Dominik Kollár, (3) Martin Lukšík "K", (5) Michal Zábojník (od 69 min. (13) Ľudovít Šebo), (6) Roman Kadlec, (7) Stanislav Detko, (8) Peter Lipták, (9) Marek Tomana, (11) Jozef Martinka, (14) Tibor Prekop, (15) Milan Loduha (od 80 min. (16) Ľuboš Híreš)
na striedanie boli ešte pripravení : (4) Dušan Kresáň, (12) Martin Sečány a náhradný brankár (1) Andrej Cúcik
tréner : Pavol Gábriš

žltá karta : v 35 min. Mátyás Lelkes (Komárno), v 45 min. Marek Tomana (Lednické Rovne), v 58 min. Michal Zábojník (Lednické Rovne) 

červená karta : v 63 min. Martin Lukšík (Lednické Rovne)

hlavný rozhodca : Tibor Santa
asistent 1 : Andrej Vyskoč
asistent 2 : Zoltán Ábel
delegát zápasu : Dušan Mikušovič
počet divákov : 270

komentár o zápase :
Počas pekného sobotňajšieho, jesenného popoludnia prichádzali na štadión KFC diváci s tým, že uvidia zaujímavý, ale aj dôležitý zápas. V Komárne totiž hralo 3. mužstvo so 4. mužstvom priebežnej tabuľky MR-Z. Lednické Rovne však v Komárne sklamali, hoci spočiatku to na "debakel" ani nevyzeralo.
V I. polčase sa domáci hráči KFC iba rozohrávali a tak sa hra prelínala od jednej šestnástky po druhú. Pravdou je, že už v 1. minúte únik Ádáma Mészárosa veštil šancu, ale mladý útočník to opäť pre svoju zbrklosť (možno zlý terén ?) nezvládol. Potom vystrčili rožky aj hostia a zastreľovali sa domáci "ostrostrelci" Goran Antunovič, Csaba Szórád a Jozef Nagy. Nakoniec však predsa len skóroval Ádám Mészáros, ktorý vlastne dorazil nevydarenú strelu Gorana Antunoviča do odkrytej brány hostí - 1:0. Hostia mali ojedninelé záblesky, ktoré však v prípade ich premenenia, mohli zmeniť priebeh celého stretnutia.
Do II. polčasu domáci nastúpili koncentrovane, výsledkom čoho bola hneď v úvode polčasu pekná akcia, z ktorej paradoxne skóroval hlavou najnižší hráč na ihrisku Petr Filipský. V tejto sezóne to bol jeho premiérový zásah v súťažnom zápase KFC. Po parádnom centri Petra Musila, mu lopta perfektne sadla na hlavu - 2:0. Hráčov KFC gól upokojil, naopak hostia nezvládli niektoré momenty, čo celkom zbytočne vyústilo do konfliktov medzi nimi a rozhodcom. Do slovnej prestrelky sa dostal aj ich kapitán mužstva Martin Lukšík, ktorého hlavný rozhodca, pre urážky nakoniec vylúčil. Domáci hráči však presilovku herne vôbec nezvládli, búšili síce, ale nepremenili ani vyložené možnosti. Až v závere striedajúci Kristián Bogyai, opäť hlavou, premenil presný center Tomáša Faragóa - 3:0.
Záverom možno konštatovať, že tento zápas bol úspešným vyústením bojovnosti celého mužstva a po dobrom výkone sme dosiahli aj vcelku zaslúžené víťazstvo.