123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 9.kolo, 01.10.2011 14:30

KFC Komárno  2:0  (0:0)   FK RAVEN s.r.o. Považská Bystrica


góly : 84 min. Ádám Mészáros (1:0), 88 min. Goran Antunovič (2:0)

zostavy :
KFC Komárno
(18) Peter Rusina - (2) Miroslav Gajdoš, (3) Ádám Mészáros, (4) Jozef Nagy "ZK", (5) Peter Lérant, (6) Csaba Szórád "K" (od 31 min. (14) Attila Kökényesi), (7) Michal Podlucký (od 67 min. (17) Zsolt Vető), (8) Eugen Speck Wilson, (9) Štefan Uzola, (10) Jozef Gonzáles, (11) Tomáš Kóša (od 77 min. Goran Antunovič)
na striedanie boli ešte pripravení : (12) Róbert Kürthy, (13) Gabriel Mlynár), (16) Ivan Mayer a náhradný brankár (21) Andrej Kosťukevič
tréneri : PaedDr. István Gyurenka a Peter Lérant
FK Raven s.r.o. Považská Bystrica
(1) Peter Bartek - (2) Michal Gajdošík, (3) František Brezničan, (4) Rudolf Škrobák (od 35 min. (14) Marián Pauer), (5) Martin Bednár (od 29 min. (12) Marek Šuška), (6) Ivan Šebík, (7) Erik Novisedlák, (8) Miroslav Oršula, (9) Vladimír Perexta (od 81 min. (13) Jozef Krajči), (10) Štefan Ondrička "K", (11) Marek Filo
na striedanie boli ešte pripravení : (15) Michal Hrenák a náhradný brankár (18) Tomáš Škrobák 

žlté karty : v 84 min. Štefan Ondrička (FK) a v 88 min. Zsolt Vető (KFC)

hlavný rozhodca : Juraj Černek
asistent 1 : Michal Cabaj
asistent 2 : Miroslava Obertová
delegát zápasu : Marián Gendiar
počet divákov : 750

komentár o zápase : 
V krásnom "letnom počasí" a za tónov dychovky sa schádzali diváci v Komárne na "zápas kola". To, že prišli nakoniec neľutovali, pretože sa hral výborný futbal, dvoch špičkovýh mužstiev tejto súťaže.
Po počiatočnom oťukávaní, ako prvý vo 4. minúte a potom aj v 5. minúte dvakrát pohrozil Jozef Gonzáles. Najprv mu obrana hostí strelu ešte zablokovala, ale o chvíľu pálil zo 16 metrov nad bránu hostí. V 10. minúte sa presadil tiež dvakrát tesne za sebou Štefan Uzola. Z 20 metrov ešte poriadne netrafil, ale jeho nebezpečný center v poslednej chvíli odvracal Miroslav Oršula. V 12. minúte po chybe Ivana Šebíka unikol Ádám Mészáros, ale jeho strelu, ktorá smerovala do bránky, špičkou kopačky stačil ešte vytlačiť brankár hostí Peter Bartek na rohový kop. Potom v 13. minúte Csaba Szórád, ktorý sa neskôr nešťastne zranil, z priameho kopu z 25 metrov zostrelil Štefana Ondričku. V 20. minúte Jozef Nagy preloboval obranu hostí a následnú strelu Ádáma Mészárosa brankár hostí opäť vytlačil na roh. V 30. minúte Jozef Nagy ešte dvakrát zavaril obrane hostí, keď jeho perfektný center hlavou minul Tomáš Kóša a za ním stojaci Štefan Uzola vysoko prestrelil a potom v 34. minúte jeho strela z 28 metrov iba tesne minula bránku hostí. V 38. minúte mali aj hostia veľkú šancu na skórovanie, keď z priameho kopu z 25 metrov Ivan Šebík najprv trafil múr a odrazenú loptu poslal tesne vedľa brány Petra Rusinu. V 44. minúte, po niekoľkých kiksoch našej obrany, už lopta z kopačiek hostí pomaly smerovala do brány KFC, ale Miroslav Gajdoš ju ešte stihol pohodlne odkopnúť do bezpečia.
V druhom polčase sebavedome hrajúci hostia ešte viac "vystrčili rožky". V 48. minúte po strele Mareka Fila sa zaskvel Peter Rusina. V 57. minúte však KFC zakontrovalo a po skvelom centri Štefana Uzolu sa Ádám Mészáros tak dlho rozhodoval či zakončiť nohou, alebo hlavou, že šancu premrhal. Od 59. minúty až po 79. minútu sa hral pekný kombinačný futbal. Hra sa rýchlo prelievala od šestnástky po šestnástku, jediné čo sa nedarilo ani jednému zo súperov bolo zakončovanie. V 79. minúte hostia takmer skórovali. O chvíľu z protiútoku, po prieniku Ádáma Mészárosa, po prvom dotyku s loptou Goran Antunovič spálil obrovskú gólovú šancu. 
Diváci sa však predsa len dočkali vytúženého gólu !
V 84. minúte po centrovanej lopte sa zaslúžene presadil hlavou Ádám Mészáros (1:0). O chvíľu mohol skórovať aj Štefan Uzola a vyrovnať Štefan Ondrička. Všetko však dokonal Goran Antunovič a to v 88. minúte. Jeho gól však stál za to, keď za stredovým kruhom získal loptu, všimol si, že brankár hostí stojí ďaleko od bránkovej čiary a preto ho asi z 25 metrov šikovne preloboval (2:0). Do konca zápasu sa už skóre nemenilo.
Po ukončení zápasu znel na mestskom štadióne v Komárne opäť mohutný a zaslúžený aplauz !   
Po strate dvoch už takmer istých bodov v minulom kole v Topoľníkoch, po opäť veľmi kvalitnom zápase, skutočne teší ich zisk proti spolufavoritovi súťaže.
Súťaž opäť dostáva náboj, veď na čele vzniká po tomto našom víťazstve poriadna tlačenica !