123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 8.kolo, 25.09.2011 15:30

Družstevník Topoľníky  2:2  (0:1)   KFC Komárno


góly : 26 min. Tomáš Kóša (0:1), 73 min. Tomáš Kóša (0:2), 87 min. Miloš Tóth (1:2) a 89 min. Adam Lelkes (2:2)

zostavy :
Družstevník Topoľníky
(1) Milan Németh (od 33 min. (22) Zoltán Papp) - (2) Csaba Mikuš, (3) Vladimír Milan, (4) Martin Čambal, (5) Miloš Tóth, (6) Adam Lelkes, (7) Imrich Farkaš, (8) Imrich Mandák, (9) Dezider Egri (od 81 min. (13) Ján Habenicht), (10) Peter Peciar "K", (11) Ádám Rózsa
na striedanie boli ešte pripravení : (12) Adrián Keszegh, (14) Zsolt Csörgei a (15) Gábor Rajkovics
KFC Komárno
(1) Peter Rusina - (2) Miroslav Gajdoš, (3) Ádám Mészáros, (4) Jozef Nagy, (5) Peter Lérant, (6) Csaba Szórád "K", (7) Michal Podlucký, (8) Eugen Speck Wilson, (9) Štefan Uzola (od 63 min. (17) Zsolt Vető), (10) Jozef Gonzáles (od 79 min. (16) Ivan Mayer), (11) Tomáš Kóša (od 75 min. (13) Gabriel Mlynár)
na striedanie boli ešte pripravení : (12) Róbert Kürthy, (14) Zoltán Török, (15) Goran Antunovič a náhradný brankár (18) Andrej Kosťukevič
tréneri : PaedDr. István Gyurenka a Peter Lérant

žlté karty : v 2 min. Csaba Mikuš (Družstevník), v 17 min. Csaba Szórád (KFC), v 40 min. Vladimír Milan (Družstevník), v 61 min. Dezider Egri (Družstevník), v 87 min. Gabriel Mlynár (KFC), v 88 min. Peter Rusina (KFC), v 89 min. Peter Lérant (KFC), v 90 min. Zsolt Vető (KFC) a v 90 min. Jozef Nagy (KFC)

hlavný rozhodca : Peter Jakúbek
asistent 1 : Ján Klabník
asistent 2 : Tomáš Monček
delegát zápasu : Pavol Šipoš
počet divákov : 500

komentár o zápase : 
Kto nevidel neuverí, kto videl ešte aj teraz krúti hlavou. Z jasného víťazstva vyťažilo KFC "iba" bodík ! V hektickom závere sa stal Peter Rusina "mužom zápasu". Ešte v 87. minúte to bolo 0:2 (a mohlo byť aj viac), aby po dvoch osudných kiksoch nášho dovtedy najlepšieho hráča, to skončilo napokon 2:2. Je nutné uviesť, že celé mužstvo podľahlo veľkému psychickému tlaku prostredia a miernemu, ale sústavnému tlaku hlavného rozhodcu, ktorý neustále "pripiskoval" domácim. Možno nezaujatý pozorovateľ by bol napísal, že išlo o bežné veci, ale ... 
Poďme však po poriadku.
Prvý polčas prebiehal v miernej prevahe KFC. Z tejto miernej prevahy sme vyťažili gól Tomáša Kóšu, ktorý sa zrejme konečne prebral a všetkým našim útočníkom ukázal príklad ako na to pri zakončovaní. V prvom polčase mužstvo podržal aj Peter Rusina, ktorý okrem toho, že vytlačil perfektne kopnutý priamy kop Petra Peciara, niekoľkokrát s pokojom vyriešil krušné situácie pred svojou bránkou. Možno samo mužstvo bolo trocha zbytočne nervózne, čo sa prejavovalo najviac na krajoch obrany.
V druhom polčase sme zaspali úvod a domáci pritlačili. Mali niekoľko sľubných šancí a dvakrát trafili tyče našej brány. Prestala nám zodpovedne pracovať, ale najmä behať záloha. Paradoxne nám to však pomáhalo pri kontrách. Z jednej takejto kontry využil svoje svojské a jedinečné zrýchlenie Tomáš Kóša, ktorý unikol a pri nájazde na brankára domácich, po zemi pekne umiestnil loptu k tyči a opätovne skóroval. Domáci začali búšiť, tlačiť, ale naša obrana na čele s výborným Petrom Rusinom v bránke odolávala. Naďalej sme hrozili brejkami, ktoré nevyužili Ádám Mészáros a Gabriel Mlynár.
Nakoniec však trest prišiel a v samom závere sme dostali dva zlepené góly !
Pri prvom náš brankár podcenil loptu, ktorá mu po tvrdej strele, či polostrele, prepadla cez ruky do siete a pri druhom bolo viditeľné, že "božiu ruku" nemá iba Maradona. Toto podozrenie však už aj tak nič nezmení na konečnom výsledku tohoto zápasu. Rozhodne však naše mužstvo takticky nezvládlo záver zápasu, z ktorého sme mohli a mali vyťažiť oveľa viac.
Je však potrebné si uvedomiť, že sme získali bod z ihriska súpera, ktorý body rozdávať nebude ! O týždeň nás však čaká ešte ťažší súper, na ktorého sa treba zodpovedne pripraviť, poučiť sa z chýb a zabudnúť na nepríjemné veci, ktoré sa stali v závere tohoto !