123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 7.kolo, 17.09.2011 15:30

KFC Komárno  2:0  (1:0)   MFK Skalica


góly : 9 min. Csaba Szórád (1:0), 64 min. Csaba Szórád (2:0)

zostavy :
KFC Komárno
(18) Peter Rusina - (2) Attila Kökényesi, (3) Tomáš Kóša (od 65 min. (13) Gabriel Mlynár), (4) Jozef Nagy, (5) Peter Lérant, (6) Csaba Szórád "K", (7) Michal Podlucký, (8) Eugen Speck Wilson, (9) Štefan Uzola (od 74 min. (17) Zsolt Vető), (10) Jozef Gonzáles, (11) Goran Antunovič (od 46 min. (14) Ádám Mészáros)
na striedanie boli ešte pripravení : (12) Róbert Kürthy, (15) Miroslav Gajdoš, (16) Ivan Mayer a náhradný brankár (21) Andrej Kosťukevič
tréneri : PaedDr. István Gyurenka a Peter Lérant
MFK Skalica
(1) Tomáš Kocák - (2) Daniel Šebesta, (3) Andrej Petrovský, (4) František Kaprálik "K", (5) Peter Vaško, (6) Norbert Hubek (od 58 min. (15) Boris Hesek), (7) Peter Mihál, (8) Vladimír Šenk (od 74 min. (17) Lukáš Pavlačka), (9) Juraj Jakubovič (od 65 min. (13) Michal Buchta), (10) Roman Čavojský, (11) Michal Jakúbek
na striedanie boli ešte pripravení : (12) Igor Šefčík, (14) Radoslav Drápal, (16) Vladimír Jánošík a náhradný brankár (24) Dávid Krakovský 

žlté karty : v 28 min. Norbert Hubek (MFK), v 56 min. Eugen Speck Wilson (KFC), v 56 min. Juraj Jakubovič (MFK), v 68 min. Boris Hesek (MFK) a v 71 min. Jozef Gonzáles (KFC)

hlavný rozhodca : Martin Jančok
asistent 1 : Peter Bojda
asistent 2 : Juraj Zachar
delegát zápasu : Ján Lipták
počet divákov : 650

komentár o zápase : 
Po dvoch ťažkých zápasoch na ihriskách súperov, sme na štadióne KFC očakávali opäť kvalitné stretnutie celkov, ktoré sa podľa matematických predpokladov zatiať pohybujú v hornej časti tabuľky. Tomu nasvedčovalo aj úvodné oťukávanie, ktoré vyústilo do šance Tomáša Kóšu v 5. minúte zápasu. O štyri minúty na to sa parádne ukázal náš najlepší strelec Csaba Szórád, ktorý perfektne trafil z priameho kopu a bolo 1:0. Potom hra trošku upadla, aby v 17. minúte najprv Goran Antunovič spálil tutovku z päťky, keď netrafil loptu, ktorú mu naservíroval Štefan Uzola a o chvíľu na to po peknom prieniku sám Štefan Uzola nezvládol koncovku. V 20. minúte bol "ostrý" Eugen Speck Wilson, keď takmer zlikvidoval aj Petra Léránta. Našťastie po nezavinenej zrážke nedošlo k vážnejšiemu zraneniu. V 28. minúte zaváhanie obrany hostí nevyužili Goran Antunovič a Štefan Uzola, ktorí boli síce aktívni, ale neefektívni. V 31. minúte sa priamy kop Jozefa Nagya poriadne obtrel o brvno a v 40. minúte po vniknutí do 16-ky spálil veľkú šancu Tomáš Kóša.
V úvode druhého polčasu sa dvakrát zastreľoval Jozef Nagy a to prvýkrát zľava v 49. minúte z priameho kopu z hranice 11-ky, kedy jeho točená lopta tesne minula bránku hostí a drukýkrát zo stredu v 52. minúte po strele z 20 metrov, tiež tesne minul bránku hostí.
Potom prišli dve najkrajšie akcie zápasu. V 57. minúte Eugen Speck Wilson na stredovej čiare suverénne predskočil útočníka hostí, potom sa okamžite vybral na výlet do 16-ky, kde mu loptu narazil Štefan Uzola, ale už v 16-ke sa zoči-voči brankárovi hostí strelou po zemi nepresadil. V 61. minúte Tomáš Kóša prebral na hranici 16-ky loptu, vnikol do nej, ale pre zmenu pálil tesne nad bránku, keď brankár hostí bol už vlastne prekonaný.
Zrejme sa na toto trestuhodné zahadzovanie "tutoviek" nevedel už ďalej pozerať Csaba Szórád a po rohovom kope v 64. minúte sa presadil svojím dôrazom a upravil na 2:0. Po góle unikol obrane hostí Ádám Mészáros, ale po jemnom ataku obrancu hostí "nespadol včas" na to, aby rozhodca odpískal pokutový kop.
Skalica v podstate celý zápas nič neukázala, hrala medzišestnástkový futbal, ktorý bol veľmi neefektívny a ich prvá strela trafila bránku KFC až v 72. minúte.
Do konca zápasu mali šance ešte Ádám Mészáros, keď v 81. minúte po zisku lopty v 16-ke hostí, zblízka trafil iba brankára a v 83. minúte striedajúci Gabriel Mlynár po rohovom kope, hlavou tiež neskóroval a tesne minul.
Mužstvo treba pochváliť za predvedený výkon. Našťastie súper nehral to čo mnohí diváci od neho očakávali a tak sme v pohode zvládli aj tento domáci zápas. V domácom prostredí sme zostali naďalej neporazeným mužstvom. Mrzieť môže naďalej zlá efektivita útočníkov, ktorí už viac ako 450 minút neskórovali (naposledy proti Palárikovu Ádám Mészáros) aj napriek tomu, že aj v tomto zápase mali sľubných príležitostí a veľkých šancí neúrekom.