123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 5.kolo, 03.09.2011 16:00

PFK Piešťany  2:0  (1:0)   KFC Komárno


góly : 32 min. Daniel Koprda (1:0), 54 min. Ján Moravčík (2:0)

zostavy :
PFK Piešťany
(1) Peter Hodulík - (2) Lukáš Kukuč, (3) Matej Bakita, (4) Patrik Sailer (5), Mehdi Karim Guemache (od 70 min. (12) Vladimír Šimo), (6) Nikolas Charizopulos (od 84 min. (13) Filip Bretschneider), (7) Róbert Škrováň (od 28 min. (15) Juraj Galba), (8) Ľubomír Vyskoč "K", (9) Dávid Chebeň, (10) Daniel Koprda, (11) Ján Moravčík 
na striedanie boli ešte pripravení : (14) Filip Kučera a náhradný brankár (22) Juraj Valo 
KFC Komárno
(1) Peter Rusina - (2) Attila Kökényesi, (3) Gabriel Mlynár (od 46 min. (13) Ádám Mészáros), (4) Jozef Nagy (od 46 min. (15) Tomáš Kóša), (5) Peter Lérant, (6) Csaba Szórád "K", (7) Michal Podlucký, (8) Eugen Speck Wilson, (9) Štefan Uzola, (10) Jozef Gonzáles, (11) Matej Skok (od 73 min. (12) Róbert Kürthy)
na striedanie boli ešte pripravení : (14) Zoltán Török, (16) Ivan Mayer, (17) Miroslav Gajdoš a náhradný brankár (18) Henrich Rom 
tréneri : PaedDr. István Gyurenka a Peter Lérant

žlté karty : v 9 min. Peter Lérant (KFC), v 35 min. Jozef Nagy (KFC) a v 88 min. Jozef Gonzáles (KFC)

hlavný rozhodca : Juraj Černek
asistent 1 : Andrej Vyskoč
asistent 2 : Vladimír Kukan
delegát zápasu : Ľubomír Grznár
počet divákov : 350

komentár o zápase :
Obaja súperi nastupovali na zápas s citeľným rešpektom, ktorý však domáci zo seba veľmi rýchlo striasli. Naopak KFC hralo v akomsi kŕči a útlme počas celého zápasu. V úvode sme síce mali šancu na skórovanie, ale nakoľko sme boli veľmi nedôrazný, sľubná príležitosť Csabu Szóráda zostala nevyužitá.
Potom sme pocítili skutočnú silu jedného z tých mužstiev, ktoré zrejme budú hrať o popredné umiestnenia v tomto ročníku MR Západ.
V PFK po minulej sezóne nezostal kameň na kameni a poriadne obmenili káder, čo bolo cítiť predovšetkým v ich útočnej fáze. Záloha a útok im fungovali tak dobre, že už v 9. minúte musel Peter Lérant zatiahnuť za nedovolené páky (faul na prenikajúceho útočníka PFK), za čo dostal "odmenu" od hlavného rozhodcu vo forme žltej karty.
Čo však bolo prekvapujúce pre mnohých divákov z Komárna, ktorí boli v Piešťanoch v celkom hojnom počte, bola pomalosť obrany KFC. Útočníci PFK obiehali našich obrancov ako prípravkári paličky na tréningu. Tak tomu bolo aj pred prvým gólom, keď aj Peter Lérant bol iba štatistom a následný zmätok v obrane využili domáci na vsietenie prvého gólu. Darilo sa predovšetkým Mehdimu - Karinovi Guemache, ktorý to niekoľkokrát aj prifilmoval v šestnástke a podobne "sa snažil" aj Nikolas Charizopulos. Zo zálohy ich dobre podporoval aj Róbert Škrováň a Ľubomír Vyskoč. Ešte štastie, že herecké výkony domácich útočníkov v pokutovom území rozhodca nespapal, aj keď je pravdou, že jeden krát sa predsa len pomýlil a zákrok Attilu Kökényesiho, ktorý zatiahol záchrannú brzdu (za stavu 1:0) v pokutovom území, "vytiahol" až na šestnástku.
Je nutné sebakriticky napísať, že výkon v Piešťanoch bol rozhodne najhorším výkonom KFC v tomto súťažnom ročníku a pravidelný diváci a fanúšikovia KFC môžu iba potvrdiť, že to bol najhorší výkon za posledné dva roky.
Útočníci opäť zahrali pod svoje možnosti, pravdou je, že záloha im v tom "pomohla" a "neobslúžila ich". Najväčším problémom zrejme bolo, že ani Jozef Nagy, ani Jozef Gonzáles neboli vo svojej koži a pretože sa "pridal" aj Matej Skok, ktorý hral v Piešťanoch tiež prekvapivo slabo, nemal kto tvoriť hru. Obrana mala "lietací deň", úspešne ju prevetrávali rýchli útočníci a záložníci PFK a tak od obrancov sa ani nemohlo očakávať, že by sa vedeli zapájať do ofenzívnej činnosti. Obrana však zahrala taktiež pod svoje možnosti, problémy mala predovšetkým pri prienikoch a kombináciaách súpera po zemi. Opäť sa snažil všetko zachraňovať jednotka v bránke KFC Peter Rusina, ale v sobotu to bolo aj na neho veľa a tak PFK Piešťany, aj s polovičnou parou, v pohode a bez väčších problémov zvíťazili.
Nepomohli ani druhopolčasové striedania, aj keď možno na začiatku druhého polčasu "svitla nádej" opticky sa to javilo ako mierne zlepšenie, ale dosť rýchlo prišiel druhý gól a zmena vo vývoji zápasu už nenastala.
O týždeň nás vonku čaká opäť ťažký súper - Šúrovce a potom to tiež nebude ani doma jednoduché - Skalica, takže bude potrebné sa rýchlo otriasť a zmobilizovať všetky sily a schopnosti a dokázať, že ide len o chvíľkový útlm !
Po tomto zápase už zrejme mužstvo zistilo, že až teraz sa pre nás súťaž začala a nie je možné preceňovať skvelý úvod v Jaslovských Bohuniciach a proti Palárikovu !