123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dorast, Starší dorast - 2.kolo, 09.08.2009 10:00

KFC Komárno  3:1  (1:0)   FK Raven Považská Bystrica


góly: 18 min. Peter Lipták (0:1), 43 min. Ádám Mészáros (1:1), 74 min. František Pásztor (2:1) a 82 min. Peter Jakab (3:1)
zostava KFC: Viliam Bilkó (1) – Attila Tokár (2), Martin Vidovenec (3), Rastislav Ondič (4), Adam Fusek (5), Peter Nguyen Cong (6), Szabolcs Kiss (7), Dávid Habardík (8), Peter Jakab (9), Ádám Mészáros (10), František Pásztor (11)
striedali:
od 37 min. Dávid Bozsaky (12) za Rastislava Ondiča
od 52 min. Tamás Tóth (13) za Martina Vidoveneca
od 90 min. Viliam Murcin (14) za Františka Pásztora
pripravený bol ešte náhradný brankár Jozef Hakala (21)

žltá karta: v 74 min. František Pásztor

tréner: PaedDr. István Gyurenka

rozhodovali:
hlavný – Tomáš Maršal
asistent 1 – Peter Pucher
asistent 2 – Eduard Šima
delegát zápasu - Juraj Jozaf
počet divákov - 50

krátko o zápase :
Zápas veľmi dobrej treťoligovej úrovne sme začali dosť nešťastne. V 18. minúte po nedôslednosti na pravej strane našich obranných radov, trafil parádne Peter Lipták 0:1. Potom sa však prebrali naši výborní útočníci Ádám Mészáros a František Pásztor, ktorý robili v obrane hostí poriadny vietor. Už v I. polčase mohli vsietiť dva – tri góly, nedotiahli však svoje úspešné kombinácie do gólového konca. Preto sa hostia v I. polčase držali celkom dobre. Až dve minúty pred koncom I. polčasu Ádám Mészáros vyrovnal na 1:1 a tak sa odchádzalo do šatne zmierlivo.
Po zmene strán sme mali opäť viac vyložených šancí, ktoré sme však opäť nepremieňali. Kuriózne, góly padali až po chybách a nedorozumeniach v obrane hostí. V 74. minúte zabojoval s nedôraznou obranou súpera František Pásztor, potom sa individuálne presadil a bolo 2:1. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, hostia chceli aspoň vyrovnať, ale naši chlapci definitívne rozhodnúť. Všetko to vybavil v 82. minúte z priameho kopu Peter Jakab, ktorý trafil presne k pravej tyči a dal bodku za stretnutím na 3:1.
Záverom treba poznamenať, že to bolo výborné futbalové divadlo s úspešným koncom pre naše novo sa tvoriace družstvo starších dorastencov !
Mužstvo hralo veľmi dobre, ale predsa len je nutné vyzdvihnúť našich útočníkov Ádáma Mészárosa a Františka Pásztora, ktorí boli skutočne excelentní.