123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 4.kolo, 22.08.2009 17:00

Slavoj Sládkovičovo  3:1  (2:1)   KFC Komárno


góly : 3 min. Tomáš Hruška (1:0), 26 min. Michal Karol (2:0), 36 min. Eugen Nagy (2:1) a 71 min. Artúr Krull (3:1)
zostava KFC : Andrej Kosťukevič (1) – Tomáš Mačanský (6), Michal Podlucký (7), Lóránt Lőrincz (3), Eugen Speck Wilson (5) – Róbert Kürthy (2), Miroslav Bazinský (4), Zdenko Kršteňanský (8), Jozef Gonzáles (10) – Eugen Nagy (9), Goran Antunovič (11)
striedali :
od 76 min. Štefan Untermayer (12) za Róberta Kürthyho
pripravení boli ešte Ladislav Kürthy (13), Patrik Untermayer (14), Tomáš Pavlík (15) a náhradný brankár Tomáš Bató (21)

tréner : Zdenko Kršteňanský

hlavný rozhodca : Tomáš Monček
asistent 1 : Marek Briestenský
asistent 2 : Peter Kvaššay
delegát zápasu : Kamil Karnay
počet divákov : 150

komentár o zápase :
Zápas sme nezvládli z rôznych príčin, ktoré však musíme hľadať predovšetkým vo vlastných radoch. Priebeh stretnutia ovplyvnila hneď prvá štandardná situácia pred našou bránou v 3. minúte, keď po prvom rohovom kope domácich, zaspala celá naša obrana a dôrazný, robustný útočník domácich Tomáš Hruška hlavičkoval loptu spolu aj s Lórántom Lőrinczom do bránky. Pri tomto góle sa však nevyznamenal ani náš brankár Andrej Kosťukevič, ktorý zostal na čiare a asi čakal čo bude ? Bolo 1:0 pre domácich. Neistý Andrej Kosťukevič a naša dezorganizovaná obrana nemali v sobotu svoj deň ! Alebo to bolo dobrou hrou domácich útočníkov ? To si musí zodpovedať asi každý náš hráč sám a zrejme aj hrajúci tréner mužstva.
Po prvom góle sme sa prebrali z letargie ( však v tom čase ešte nič nebolo stratené ! ) a nebezpečne sme začali podkurovať pred brankárom Milanom Maglockým. Naše dve obrovské šance Gorana Antunoviča však opäť zostali nevyužité. Trest prišiel, ako to už v takýchto prípadoch býva, v 26. minúte. Strela Michala Karola, z asi 25 metrov trafila pravú tyč našej bránky, od nej sa odrazila do chrbta Andreja Kosťukeviča, potom nanešťastie do našej bránky a bolo 2:0.
Po druhom góle sme domácich ešte viac zatlačili do defenzívy a našťastie, po niekoľkých dobrých príležitostiach sme konečne skórovali. Záloha a útok sa veľmi snažili a vcelku sa im hra aj darila. Eugen Nagy sa po jednej z našich pekných akcií veľmi rozumne uvoľnil, položil si aj Milana Maglockého a do prázdnej bránky upravil na 2:1. Treba však podotknúť, že v 1. polčase bola naša obrana skutočne ako „trhací kalendár“ alebo ako „ementál“. Obrancovia nevedeli vôbec zareagovať na rýchlu a dôraznú hru domácich, ktorí ju však našťastie už v 2. polčase neudržali v takýchto obrátkach.
V 2. polčase sme začali veľmi dobre, nastrelili sme tyč a hru sme mali vo svojich rukách. Naša územná a platonická prevaha však opäť skončila hrúbkou v obrane. V 71. minúte sa Artúr Krull na päťke mohol spýtať Andreja Kosťukevič kde to chce ! Neurobil tak, ale zblízka ho prestrelil, ani si Andrej „nepípol“ ! Naša snaha bola opäť márna a všetko úsilie vyšlo nazmar ! Kalich horkosti sme si teda vypili do dna.

Napriek snahe sme v Sládkovičove nič nedosiahli ! Chlapci hlavy hore !
Dúfajme, že tento zápas bude poučením pred ďalšími dvoma ťažkými stretnutiami s Hurbanovom a Čiernym Brodom a v domácom prostredí peknou hrou v nich získame 6 bodov !