123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 26.kolo, 21.05.2011 17:00

KFC Komárno  4:2  (0:2)   FC Nový Život


góly : 25 min. Zoltán Németh (0:1), 39 min. Peter Németh (0:2), 61 min. Gabriel Mlynár (1:2), 67 min. Gabriel Mlynár (2:2), 70 min. Tomáš Kóša (3:2) a 74 min. Gabriel Mlynár (4:2)
zostava KFC : Andrej Kosťukevič (1) - Róbert Kürthy (2), Attila Kökényesi (3), Tomáš Kóša (4), Peter Lérant (5), Csaba Szórád - K (6), Michal Podlucký (7), Matej Skok (8), Štefan Uzola - ZK (9), Jozef Gonzáles (10), László Vígh (11)
striedali :
od 31 min. Vladimír Kosťukevič (12) za Csabu Szóráda
od 58 min. Gabriel Mlynár (13) za László Vígha
od 90 min. Zdenko Kršteňanský (14) za Tomáša Kóšu
pripravení boli Tivadar Csintalan (15) a náhradný brankár Tomáš Balogh (18)
tréneri : Zdenko Kršteňanský a Peter Lérant

hlavný rozhodca :
Marek Mokoš
asistent 1 : Marián Čulák
asistent 2 : Pavol Petrovič
delegát zápasu : Ľuboš Štora
počet divákov : 450

komentár zápasu : 
Mužstvá sa spočiatku iba oťukávali, ale taktika hostí bola čitateľná už od úvodu. Nový Život neprišiel do Komárna hrať otvorenú partiu. Jeho útočníci vyčkávali "na hranici ofsajdu" a vyrážali do smrteľných kontier. KFC už od úvodu zatlačilo hostí do obrannej ulity. V 5. minúte po hlavičke Štefana Uzolu nám rozhodca neuznal gól, pre údajné postavenie mimo hry Tomáša Kóšu, ktorý mu loptu na gól nahrával. Potom sme si v 7. minúte vytvorili ďalšiu vážnejšiu šancu, keď po akcii Štefana Uzolu, Tomáš Kóša už nedosiahol v päťke na jeho strieľanú prihrávku. Následne dvakrát nebezpečne centroval Róbert Kürthy a vystrelili Štefan Uzola a Matej Skok. Aktivita bola jasne na kopačkách KFC. Vznikali z toho šancičky a pološance, ktoré však s prehľadom vyriešil brankár hostí Štefan Kunyi. V 25. minúte sa nám vypomstila táto bezstarostná hra ! Po chybe Attilu Kökényesiho unikol Zoltán Németh a v pohode umiestnil loptu do ľavého dolného rohu bránky Andreja Kosťukeviča (0:1). KFC sa ešte viac zmobilizovalo, s cieľom otočiť vývoj stretnutia, ale v momentoch kedy sa to snáď aj začalo otáčať, prišla v 30. minúte stretnutia veľká strata, vážne sa zranil Csaba Szórád, ktorého musela odviesť lekárska služba a bol hospitalizovaný v nemocnici. Prvopolčasové "fiasko" dovŕšil ešte v 39. minúte po našej druhej obrannej chybe Péter Németh (0:2). Naša veľká snaha nám však do polčasovej prestávky už nepriniesla žiaden efekt.
Po prestávke sme pokračovali v atakovaní brány súpera. Bol to boj našich útočníkov s výborným brankárom hostí, ktorého sme dobre rozchytali ! Veľké šance nepremenili Tomáš Kóša a László Vígh. Druhý polčas bol však aj v znamení "čísla 13" ! V 13. minúte druhého polčasu totiž nastúpil na trávnik hráč KFC s číslom 13 - Gabriel Mlynár, ktorý ukázal všetkým, prečo je tromfom toho mužstva, ktorého dres oblieka ! V 61. minúte a v 67. minúte sám vyrovnal (1:2 a 2:2), potom v 70. minúte loptu pohľadom doprevádzal do siete, keď po centri dal hlavou "konečne" svoj prvý gól v súťaži Tomáš Kóša (3:2) a nakoniec v 74. minúte po jemu typickom dravom prieniku cez obranu hostí "zavesil" (4:2) a tak dokonal "dielo skazy". Nasadenie Gabriela Mlynára bolo veľmi šťastným ťahom našej trénerskej dvojice !
Na záver je nutné uviesť, že celé mužstvo bojovalo o úspešný výsledok od začiatku stretnutia a aj pri takomto zlom vývoji stretnutia sa nevzdávalo, za čo treba všetkým hráčom poďakovať. Určite treba vyzdvihnúť aj silu súpera a jeho perfektne premyslenú taktiku, ktorá nám robila veľké problémy viac ako hodinu hry. Všetci naši hráči si zrejme uvedomujú, že súťaž ešte neskončila a posledné kroky bývajú nesmierne ťažké. Cieľ je však už skutočne na dosah a treba už iba vydržať. Vydržať musia však aj diváci, ktorí si určite nemohli v tomto zápase sťažovať na to, že zápas nemal náboj !
KFC Komárno má veľmi silné mužstvo, ktoré môže bez problémov IV. ligu vyhrať, treba mu však aj naďalej dôverovať !