123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 22.kolo, 23.04.2011 16:00

KFC Komárno  3:0  (1:0)   FK Slovan Šahy


góly : 26 min. Csaba Szórád (1:0 pokutový kop), 54 min. Štefan Uzola (2:0) a 64 min. Štefan Uzola (3:0)
zostava KFC : Tomáš Balogh (1) - Tivadar Csintalan (2), Attila Kökényesi (3), Matej Skok (4), Róbert Kürthy (5), Csaba Szórád - K 6), Michal Podlucký (7), Zdenko Kršteňanský (8), Štefan Uzola  (9), Jozef Gonzáles (10), Tomáš Kóša (11)
striedali :
od 56 min. László Vígh (12) za Róberta Kürthyho
od 60 min. Gabriel Mlynár (13) za Tomáša Kóšu
od 72 min. Vladimír Kosťukevič (14) za Štefana Uzolu
pripravený bol ešte náhradný brankár Andrej Kosťukevič (18)

tréneri : Zdenko Kršteňanský a Peter Lérant

hlavný rozhodca : Tomáš Gádoši
asistent 1 : Martin Lištjak
asistent 2 : Peter Belanský
delegát zápasu : Alexander Sztrányovszky
počet divákov : 500

komentár a priebeh zápasu : 
Bolo to stretnutie o jednom mužstve a jeho snahe dávať góly. KFC hralo s chuťou a s cieľom potvrdiť svoje tabuľkové postavenie.
Už v 1. minúte vystrelil Štefan Uzola a potom v 3. minúte Zdenko Kršteňanský. V 5. minúte zachránila obrana hostí v poslednej chvíli pred Róbertom Kürthym, aby o chvíľu opäť strieľaný center Róberta Kürthyho tesne minul bránku súpera. Potom hostia uzatvorili priestor pred ich šestnástkou a v podstate celý zápas iba bránili. Ich taktika bola jasná, brániť a pri každej možnej príležitosti vyrážať do rýchlych protiútokov, čo sa im však v podstate podarilo počas celého zápasu iba jedne krát. Jediný ich sľubný pokus im vyšiel už v 19. minúte, ale náš brankár Tomáš Balogh bol pozorný a útočník súpera nedôrazný. Potom sa v 24. minúte zastreľoval z asi 25 metrov Csaba Szórád. Po faule na hranici pokutového územia na Jozefa Gonzálesa (pravdepodobne to bolo mimo šestnástky), hlavný rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil v 26. minúte Csaba Szórád (1:0). Tesne potom z priameho kopu opäť pekne vystrelil Csaba Szórád, ktorý hral celý zápas vo veľkej pohode. Následne prišli veľké chvíle a šance Tomáša Kóšu, ktorý v 28. minúte poslal ľahkú strelu mimo brány a v 29. minúte jeho hlavička bohužiaľ opäť neskončila v sieti. V 31. minúte potom aj zásluhou brankára hostí neskončil v sieti priamy kop Zdenka Kršteňanského. V 32. minúte vystrelil z asi 25 metrov tesne vedľa Matej Skok . V 43. minúte netrafila bránu hostí opäť hlavička Tomáša Kóšu. 
Druhý polčas pokračoval tak, ako skončil prvý. Dve hlavičky Tomáša Kóšu najprv v 47. minúte a potom aj v 59. minúte opäť neskončili v sieti. Škoda, pretože Tomáš Kóša hral v pohode a aspoň jeden gól by si v tomto zápase bol zaslúžil. V 54. minúte sa prekrásne individuálne uvoľnil najlepší strelec súťaže Štefan Uzola a jeho perfektne umiestnená strela skončila v sieti (2:0). V 60. minúte a v 63. minúte to rozbalil a vytvoril si dve veľké šance Matej Skok, ktorý síce tiež neskóroval, ale taktiež v tomto zápase nesklamal. V 63. minúte potom počas jednej akcie, najprv Matej Skok, potom Štefan Uzola a nakoniec opäť Matej Skok ešte neskórovali. V 64. minúte však po peknom úniku Tivadara Csintalana a jeho presnom centri, "koníčkom" skóroval opäť Štefan Uzola (3:0). V 67. minúte neskončila v sieti nádejná hlavička Csabu Szóráda a v 71. minúte opäť pohotovo vystrelil Štefan Uzola. V 72. minúte zapracoval pred šestnástkou veľmi agilný László Vígh, ktorého pohyblivosť a dôraz platila na obranu súpera a po jeho centri nebezpečne hlavičkoval Michal Podlucký. Veľkú šancu na skórovanie mal v 89. minúte aj Vladimír Kosťukevič, ale výsledok sa už nezmenil.
Mužstvo hralo veľmi dobre, ale treba priznať, že súper nás preskúšal iba z toho, ako si poradíme s prehustenou defenzívou. Šahy sa bránili a vyťahovali obranu najviac do 30 metrov od ich brány, takže to čo sme v podstate predpokladali. Je pravdou, že keby bol takýto súper viac otvoril hru, bola by to pre neho "sebevražda", pretože bolo evidentné, že aj naši obrancovia boli počas celého zápasu oveľa rýchlejší ako jeho útočníci. 
Dôležité je, že sme nepripustili žiadne prekvapenie a ideme za naším cieľom - postupom do 3. ligy !