123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 21.kolo, 16.04.2011 16:00

MŠO Štúrovo  1:1  (0:1)   KFC Komárno


góly : 23 min. Jozef Nagy (0:1 pokutový kop) a 67 min. Tomáš Kunyik (1:1)
zostava KFC : Tomáš Balogh (1) - Tivadar Csintalan (2), Attila Kökényesi (3), Jozef Nagy (4), Peter Lérant (5), Csaba Szórád - K 6), Michal Podlucký (7), Zdenko Kršteňanský (8), Štefan Uzola  (9), Jozef Gonzáles (10), Tomáš Kóša (11)
striedali :
od 61 min. Matej Skok (13) za Tomáša Kóšu
od 69 min. Róbert Kürthy (12) za Zdenka Kršteňanského
od 75 min. Gabriel Mlynár (15) za Štefana Uzolu
pripravení boli ešte László Vígh (14), Vladimír Kosťukevič (16) a náhradný brankár Andrej Kosťukevič (18)
žlté karty KFC : v 41 min. Attila Kökényesi, v 76 min. Csaba Szórád, v 85 min. Peter Lérant a v 88 min. Jozef Nagy

tréneri : Zdenko Kršteňanský a Peter Lérant

hlavný rozhodca : Jaroslav Kravárik
asistent 1 : Marian Krč-Konečný
asistent 2 : František Haršány
delegát zápasu : Pavel Šulla
počet divákov : 300

komentár o zápase : 
Pred zápasom sme si všetci mysleli, že o tomto zápase nebude možné napísať nič zlé ! Nastúpili proti sebe totiž dve inteligentné a korektné mužstvá, pričom domácim už vlastne o nič nešlo ! Zdanie však klamalo a z futbalovej "selanky" sa stal "zápas o prežitie" !
Zbytočne nervózny zápas, predovšetkým zo strany domácich hráčov, vôbec nezvádol ani hlavný rozhodca ! Už počas prvého polčasu mal vylúčiť minimálne dvoch hráčov domácich. Nakoľko však nebol dôsledný, zápas sa mu vymkol z ruky už v jeho úvode. Prvého hráča Štúrova mal vylúčiť, pri správne odpískanom pokutovom kope, keď sa Tomáš Kóša uvolnil pred šestnástkou, vnikol do nej, kde ho zozadu fauloval hráč domácich, podľa konečného verdiktu rozhodcu Viktor Šárai (jeho ustálil po trme-vrme a strkaniciach v šestnástke, za čo mimochodom mohol udeliť tiež minimálne dve žlté karty !). Druhým adeptom na červenú kartu bol hráč Tomáš Kunyik (podľa zápisu o stretnutí), ktorý v strede ihriska "brutálne" fauloval Jozefa Gonzálesa, uvidel však iba žltú kartu. Po tomto faule si mnohí diváci mysleli, že GONZI má zlomenú nohu, našťastie to však pravda nebola. 
Všetko to však vyvrcholilo na konci zápasu, keď si striedajúci Pavol Góra dovolil udrieť Tivadara Csintalana, čo hlavný rozhodca riešil tak, že chcel udeliť žltú kartu nášmu hráčovi. Našťastie sa v tejto situácii už nepomýlil. 
Pri odchode hráčov a rozhodcov do kabín to nezvládli ani usporiadatelia (strkanice hráčov a domácich divákov, ktorí vnikli na hraciu plochu). Je nutné dodať, že usporiadatelia to nezvládli už v 88. minúte, keď niekto zo sektoru domácich divákov vhodil na ihrisko plastovú fľašu a plastový pohár, čo hlavný rozhodca a delegát uviedli aj do zápisu o stretnutí.
K priebehu zápasu možno z futbalového hľadiska uviesť iba toľko, že sme stratili dva body, ktoré sme mali vo vrecku, pretože Štúrovo bolo bezzubé, nemastné a neslané. Jeho hráči celý zápas iba provokovali (viď. Bábsky) a faulovali, čoho výsledkom je aj "udelených" 6 žltých kariet, pričom v pohode mohli dostať aj zopár červených kariet.
Pokutový kop, ktorý premenil Jozef Nagy (0:1) bol úplne oprávnený a gól v našej sieti bolo vypitím kalicha horkosti, tohoto nešťastného zápasu, až do dna. Štúrovo vlastne nevedelo ani ako vyrovnalo, pretože nikto ani neveril, že vysoký lob Tomáša Kunyika môže na prekvapenie všetkých skončiť nakoniec v sieti nešťastného brankára Tomáša Balogha (1:1). 
V tejto súťaži a ani v tomto stretnutí však nedošlo vlastne k žiadnemu prekvapeniu, veď snaha o postup o ligu vyššie bohužiaľ už roky "stojí niečo". Tak tréningového a futbalového úsilia, ako aj úsilia morálno-vôľového a psychického !
Takže opäť máme za sebou jeden "ťažký zápas" a ideme ďalej za postupom do 3. ligy !