120 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 19.kolo, 02.04.2011 15:30

KFC Komárno  3:0  (1:0)   TJ Slavoj Sládkovičovo

góly : 36 min. Róbert Kürthy (1:0), 56 min. Gabriel Mlynár (2:0) a 88 min. Štefan Uzola (3:0)
zostava KFC : Tomáš Balogh (1) - Tivadar Csintalan (2), Róbert Kürthy (3), Jozef Nagy (4), Peter Lérant (5), Štefan Uzola (6), Michal Podlucký (7), Zdenko Kršteňanský (8), Csaba Szórád - K (9), Jozef Gonzáles (10), Tomáš Kóša (11)
striedali :
od 46 min. Gabriel Mlynár (12) za Tomáša Kóšu
od 70 min. Matej Skok (13) za Zdenka Kršteňanského
od 82 min. László Vígh (14) za Róberta Kürthyho
pripravení boli ešte Vladimír Kosťukevič (15) a Andrej Kosťukevič (18)

komentár o zápase :
Tak, ako sa to všeobecne predpokladalo, nebolo to vôbec jednoduché ! V plnej miere sa potvrdili slová trénerov vyslovené ešte pred zápasom. Hostia "ostrieľaní harcovníci" prišli s defenzívnou taktikou, od ktorej neustúpili takmer do konca. Bolo to o tom, kedy dáme prvý gól. Našťastie prišiel včas, ešte v prvom polčase. Po chybičke brankára hostí, ktorý v súboji o loptu podbehol center Zdenka Kršteňanského zľava, loptu prvýkrát dokopol do siete v 36. minúte Róbert Kürthy (1:0). Už predtým sme skórovali, ale pre postavenie mimo hry nám rozhodca gól Jozefa Gonzálesa neuznal (treba uznať, že to skutočne postavenie mimo hry bolo). Mimochodom do postavenia mimo hry sme sa v 1. polčase dostali ešte aspoň trikrát. Prvý polčas bol však úplne v našej réžii. Hrali sme rýchlo, nápadito, usilovne a naše úsilie slávilo zaslúžený úspech. Do kabín mužstvo odchádzalo dobre naladené, s výbornými prepokladmi na úspech v celom stretnutí.
Do druhého polčasu nastúpil do útoku Gabriel Mlynár, ktorý sa presadil už v 56. minúte, keď sa v šestnástke "nebojácne položil" do peknej spätnej prihrávky Róberta Küthyho (2:0). Hrali sme úplne v pohode a diváci videli pekné, oku lahodiace, futbalové kombinácie, čo ocenili aj potleskom. Ďalší gól sme mohli pridať z pokutového kopu, keď bol faulovaný Peter Lérant a nekompromisný hlavný rozhodca Zsolt Kukan nariadil pokutový kop. Jozef Nagy síce oklamal brankára hostí Jaroslava Jasovského, ktorého položil na jednu stranu, ale bohužiaľ na druhej strane zazvonila iba tyč jeho bránky. Gól však predsa ešte padol a strelil ho v 88. minúte najlepší strelec IV. ligy Štefan Uzola, ktorý odohral po zranení prvýkrát celý zápas, keď krížnou strelou prekonal po tretíkrát brankára hostí (3:0).
KFC tak vcelku jasne prekonalo ďalšieho súpera v ceste za treťoligovým cieľom.
O týždeň nás čaká všetkými očakávaný zápas jari, na ktorý ideme s komfortným náskokom !