123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 18.kolo, 27.03.2011 15:00

TJ Veľké Lovce  0:1  (0:1)   KFC Komárno


gól : 5 min. Jozef Gonzáles (0:1)
zostava KFC : Tomáš Balogh (1) - Tivadar Csintalan (2), Gabriel Mlynár (3), Róbert Kürthy (4), Peter Lérant (5), Attila Kökényesi (6), Michal Podlucký (7), Zdenko Kršteňanský (8), Csaba Szórád - K (9), Jozef Gonzáles (10), Tomáš Kósa (11)
striedali :
od 65. min. László Vígh (14) za Gabriela Mlynára
od 82. min. Matej Skok (13) za Jozefa Gonzálesa
od 85. min. Štefan Uzola (12) za Tomáša Kósu
pripravení boli ešte Vladimír Kosťukevič (15) a náhradný brankár Andrej Kosťukevič (18)
žlté karty KFC : v 33 min. Tivadar Csintalan, v 56 min. Attila Kökényesi, v 65 min. Gabriel Mlynár a v 71 min. Peter Lérant
tréneri : Zdenko Kršteňanský a Peter Lérant

hlavný rozhodca : Róbert Pintér
asistent 1 : Peter Pucher
asistent 2 : Marek Galo
delegát zápasu : Miloslav Richnák
počet divákov : 250

komentár o zápase :
Zápas začal veľkou šancou domácich, ktorú už v 3. minúte nepremenil Štefan Koreň. O chvíľu na to sa však potvrdilo večné športové pravidlo : NEDÁŠ - DOSTANEŠ ! Z následného protiútoku "báječne" zakrútil loptu z ľavého rohu pokutového územia do bránky domácich Jozef Gonzáles (0:1).
Keby bol v tom čase niekto povedal, že to bude jediný a rozhodujúci gól zápasu, asi by nikto neuveril. Ale stalo sa ! Napriek tomu, že počas zápasu mali aj domáci, aj hostia, ešte niekoľko výborných šancí, gól už nepadol. Bravúrnymi zákrokmi sa v rozhodujúcich chvíľach zápasu zaskvel brankár KFC Tomáš Balogh, ktorý ešte v 1. polčase vytlačil krásnu strelu domácich smerujúcu do šibenice a o chvíľu v skrumáži pred našou bránou, sa obetavo vrhol pod nohy domácich útočníkov, ktorí mu nič nedarovali a silou - mocou chceli loptu "dokopať" do brány.
Zápas mal výbornú úroveň, čo "zapríčinili" jeho samotný aktéri, predovšetkým svojou kvalitnou hrou, ale sčasti aj malá hracia plocha, kde bolo treba bojovať o každú loptu. Celý zápas sa "jazdilo", takže aj diváci si prišli na svoje. Veľmi kvalitne a spoľahlivo zahrala stopérska dvojica KFC Lérant - Szórád, ktorá nepustila domácich do väčšej šance. V útoku sa snažili všetci útočníci, ale miestami prehustenú obranu domácich prekonal počas celého zápasu iba Jozef Gonzáles "GONZI", ktorý strelil už svoj šiesty gól v súťaži a opäť veľmi dôležitý (viď. aj zápas KFC - Levice), ktorý priniesol opäť tri body. 
Veľké Lovce boli ťažkým súperom a tri získané body si treba veľmi vážiť. Po zápase nás potešilo nielen naše víťazstvo, ale aj správa z Levíc, kde Sládkovičovo "neuveriteľne" zvíťazilo !
KFC má namierené do 3. ligy ! Eufóriu však treba krotiť, pretože do konca súťaže je ešte 12. kôl !
 
MY NAŠE NOVOSTI Nitrianske noviny :
"Vo vynikajúcom štvrtoligovom stretnutí nováčik začal vo 4. min. veľkou šancou, ktorú Koreň nepremenil. Na druhej strane sa Gonzáles nepomýlil a poslal KFC do vedenia. V prvom polčase si domáci ešte pár šancí vypracovali, avšak ich nevyužili najprv Farkaš a po ňom Koreň. V druhom polčase hostia k ničomu hráčov Veľkých Loviec nepustili a víťazstvom si zveľadili náskok na čele tabuľky."