123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 17.kolo, 19.03.2011 15:00

KFC Komárno  3:0  (2:0)   ŠK Šurany


góly : 10 min. Jozef Gonzáles (1:0), 13 min. Gabriel Mlynár (2:0) a 88 min. Štefan Uzola (3:0)
zostava KFC : Tomáš Balogh (1) - Tivadar Csintalan (2), Gabriel Mlynár (3), Jozef Nagy - K (4), Peter Lérant (5), Róbert Kürthy (6), Michal Podlucký (7), Zdenko Kršteňanský (8), Csaba Szórád (9), Jozef Gonzáles (10), Tomáš Kósa (11)
striedali :
od 55. min. Attila Kökényesi (12) za Róberta Kürthyho
od 59. min. László Vígh (15) za Jozefa Nagya
od 59. min. Štefan Uzola (14) za Gabriela Mlynára
pripravení boli ešte Matej Skok (13) a Vladimír Kosťukevič (16)
žltá karta KFC : v 28. min. Jozef Nagy a v 72 min. Csaba Szórád
tréneri : Zdenko Kršteňanský a Peter Lérant

hlavný rozhodca : František Harsány
asistent 1 : Peter Belanský
asistent 2 : Jaroslav Kravárik
delegát zápasu : Ľubomír Grznár
počet divákov : 500

komentár o zápase :
Veľmi dôležité víťazstvo sa nerodilo vôbec ľahko. Už úvod naznačoval, že hostia neprišli brániť a že sa budú snažiť o čo najlepší výsledok. Napriek tomu nám skvele vyšiel koniec prvej štvrťhodinky prvého polčasu. Po pohotovej, ale obrancom hostí tečovanej strele Jozef Gonzáles a potom po akcii Zdenka Kršteňanského, ktorý vybojoval možno už stratenú loptu, do odkrytej bránky Gabriel Mlynár, zabezpečili komfortné vedenie 2:0. Potom sa naši hráči možno naoko príliš ukľudnili a aj úroveň hry z našej strany upadla. Šurany však v tom čase boli bezzubé, nevyužili to a tak sa do kabín išlo, aj napriek veľmi nepríjemnému počasiu, vcelku v dobrej nálade.
Súper sa počas prestávky dobre vyhecoval a do druhého polčasu vybehol na nás s príliš tvrdou až zákernou hrou, ktorú mu však hlavný rozhodca bohužiaľ počas celého zápasu toleroval. Výsledkom tejtom tolerancie a tvrdej hry súpera boli zranenia Jozefa Nagya a Gabriela Mlynára, ktorých bolo nutné neskôr z dôvodu ich zranení aj vystriedať. Našťastie naša lavička má svoju silu a kvalitu a preto ani po prestriedaní nám hostia väčšie problémy nespôsobili. V závere víťazstvo poistil ešte päťdesiatym gólom KFC Komárno v tejto sezóne Štefan Uzola, ktorý odvážne prenikol do šestnástky hostí a definitívne zabezpečil naše zaslúžené víťazstvo.
Nakoľko Levice prehrali v Novom Živote 1:0 tak, ako to v Buletine KFC Komárno č. 1/2011 povedal jeden z trénerov KFC Zdenko Kršteňanský : "Toto kolo veľa napovedalo v boji o postup".
Je však nutné zostať pri zemi a dobre sa pripraviť na ďaľšie stretnutia tak, ako to po zápase povedal náš najlepší strelec Štefan Uzola : "Ideme od zápasu k zápasu, vždy ten najbližší je tým najdôležitejším ..."