123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 3.kolo, 15.08.2009 17:00

KFC Komárno  1:0  (0:0)   TJ Imeľ


góly : 78 min. Ladislav Kürthy (1:0)
zostava KFC : Andrej Kosťukevič (1) – Miroslav Bazinský (4), Attila Kökényesi (6), Lóránt Lőrincz (3), Eugen Speck Wilson (5) – Michal Podlucký (7), Zdenko Kršteňanský (8), Štefan Untermayer (11), Róbert Kürthy (2) – Goran Antunovič (9), Vladimír Kosťukevič (10)
striedali :
od 58 min. Ladislav Kürthy (15) za Vladimíra Kosťukeviča
od 77 min. Patrik Untermayer (14) za Štefana Untermayera
od 81 min. Daniel Paulík (13) za Róberta Kürthyho
pripravení boli ešte Peter Boros (12) a náhradný brankár Tomáš Bató (21)
žltá karta: 59 min. Miroslav Bazinský

tréner : Zdenko Kršteňanský

hlavný rozhodca : Marian Caňo
asistent 1 : Miroslava Obertová
asistent 2 : Ondrej Hagara
delegát zápasu : Jozef Rosipal
počet divákov : 350

komentár o zápase :
Vo vyrovnanom zápase, v koncovke zvíťazil šťastnejší !
Po minúte ticha, ktorou si všetci aktéri zápasu, ako aj prítomní diváci uctili pamiatku tragicky zosnulých handlovských baníkov, sa začalo v peknom letnom počasí okresné derby.
Po počiatočnom oťukávaní sa a prvej našej vážnejšej snahe o ohrozenie brány súpera (strela Michala Podluckého bola zrazená na rohový kop), do útoku prekvapujúco zavelili hostia, bývalým hráčom KFC, teraz v službách Imeľa, Jozefom Nagyom. Jeho „jedovka“ z priameho kopu v 9. minúte zápasu, opečiatkovala horné brvno našej brány. Vzápätí však na opačnej strane, naša nová akvizícia, navrátilec Goran Antunovič, spálil prvú svoju obrovskú šancu zápasu. O minútu na to Zdenko Kršteňanský z priameho kopu, pre neho typicky nebezpečne, ohrozil bránu hostí. V týchto momentoch sme už mali taktovku zápasu vo svojich rukách a neustále sme zamestnávali obranu súpera a brankára hostí Erika Roma. Chýbal už iba gólik, ktorý našťastie opäť nedal ani Jozef Nagy, ktorý v 20. minúte po druhý krát nastrelil tyč našej brány. Hostia okrem týchto dvoch striel našťastie nič vážne nevyprodukovali. Naopak svojou aktivitou bol v našom útoku veľmi platný Goran Antunovič, ktorému však naopak na nešťastie nevychádzala koncovka. Čo sa týka 1. polčasu, stojí za zmienku ešte tiež „typický kiks“ Miroslava Bazinského v 31. minúte, ktorý hostia taktiež nevyužili a ďalšia veľká šanca Gorana Antunoviča v 40. minúte.
Hneď v úvode 2. polčasu vyprodukoval inak výborný brankár hostí Erik Rim fatálnu hrúbku, čo však Zdenko Kršteňanský nevyužil, pretože po nepresnom odkope brankára súpera, prestrelil prázdnu bránu. V 56. minúte zase „z päťky“ prestrelil bránu hostí opäť Goran Antunovič. V 61. minúte trocha neistý Andrej Kosťukevič podbehol center po rohovom kope hostí, čo sa mohlo vypomstiť, keby súperovi útočníci boli pozornejší. Vyzeralo to, že naša celozápasová, platonická prevaha nebude sláviť úspech. Predsa len sme sa však dočkali ! Prišla 78. minúta, keď po dlhom centri Attilu Kökényesiho do šestnástky hostí až od stredovej čiary a obrovskej chybe ich troch obrancov, ktorý sa ponúkali s odkopom od brány, šikovný Ladislav Kürthy vybojoval loptu a trafil presne. Z päťky medzi nohami Erika Roma nezadržateľne skóroval. Imeľ sa snažil v závere ešte vyrovnať, ale skoro im to bolo osudné. V 90. minúte si vytvoril šancu zápasu Goran Antunovič, ktorý pri stredovej čiare oklamal obrancu hostí, uvoľnil sa a sám sa rútil na brankára. Jeho umiestnenú, prízemnú strelu však Erik Rom v poslednej chvíli vytlačil na rohový kop.
V Komárne to bol opäť pekný a najmä korektný futbalový zápas – dôstojné okresné derby, na ktorom majú rovnaké zásluhy obe mužstvá, ktoré od začiatku až do konca chceli hrať iba futbal !
Na záver preto zaslúžene znelo štadiónom : „SZÉP VOLT FIÚK !“

štatistika zápasu :
strely na bránu 12 : 5
strely mimo bránu 14 : 9
rohové kopy 11 : 5
fauly 19 : 17
žlté karty 1 : 1
červené karty 0 : 0
ofsajdy 2 : 2