123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 1.kolo, 24.07.2010 17:00

KFC Komárno  4:0  (2:0)   MŠO Štúrovo


góly : 2 min. Štefan Uzola (1:0), 19 min. Róbert Kürthy (2:0), 73 min. František Pásztor (3:0), 87 min. Peter Boros (4:0)
zostava KFC : Andrej Kosťukevič (1) - Róbert Kürthy (2), Miroslav Bazinský (3), Jozef Nagy (4), Peter Léránt (5), Attila Kökényesi - K (6), Michal Podlucký (7), Zdenko Kršteňanský (8), Štefan Uzola (9), Jozef Gonzáles (10), Vladimír Kosťukevič (11)
striedali :
od 72. min. František Pásztor (13) za Zdenka Kršteňanského
od 78. min. Eugen Speck Wilson (14) za Miroslava Bazinského
od 83. min. Peter Boros (12) za Vladimíra Kosťukeviča
pripravení bol ešte náhradný brankár Viliam Bilkó (20)
žltá karta KFC : v 61. min. Michal Podlucký

tréneri : Zdenko Kršteňanský a Peter Léránt

hlavný rozhodca : Ladislav Baňár
asistent 1 : Zsolt Kukan
asistent 2 : Milan Valko
delegát zápasu : František Nagy
počet divákov : 200

komentár o zápase :
Od prvej minúty nebolo pochýb, kto je pánom na ihrisku. Začali sme veľmi svižne a už z druhej akcie bolo 1:0, keď po parádne zahranom rohovom kope Zdenka Kršteňanského vsietil svoj prvý pohárový gól v novom drese Štefan Uzola. Potom sme mali niekoľko šancí a z jednej z nich vsietil Róbert Kürthy na 2:0. Pre zmenu prihrával Štefan Uzola. Prvý polčas hostia v podstate nič neukázali. Mali sme jasnú prevahu, pričom v obrane zahral perfektne ďalšia nová posila Peter Lérant. S chuťou hral aj Miroslav Bazinský, ktorý "chytá formu".
V druhom polčase vstúpil do hry "Zoro pomstiteľ"Attila Baka (striedal v 46. minúte), ktorý si však dlho nezahral, keď po údere lakťom do Michala Podluckého v 61. minúte, ho rozhodca poslal pod sprchy. Po tomto "extemporé" sme opäť začali hrať. Z veľkých gólových šancí sme dve premenili a to striedajúci hráči František Pásztor (po trme vrme pred bránkou hostí) na 3:0 a Peter Boros (po ideálnej "českej uličke" od Štefana Uzolu) na 4:0. Okrem toho sme pozahadzovali ešte ďalšie veľké gólové šance. Súper mal v druhom polčase iba dve pekné príležitosti, ale obe nepremenil Tamás Bábsky. Prvú strelu z asi 5 metrov bravúrne vyrazil Andrej Kosťukevič a druhá šla tesne vedľa. 
S výsledkom a predovšetkým s predvedenou hrou môžeme byť všetci spokojní, tak hráči, tréneri, funkcionári a najmä diváci, pre ktorých sa futbal hrá predovšetkým !