123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 1.kolo, 31.07.2010 17:00

KFC Komárno  4:0  (2:0)   MŠK Hurbanovo


góly : 8 min. Peter Léránt (1:0), 13 min. Miroslav Bičan (2:0 vlastný), 58 min. Jozef Nagy (3:0) a 89 min. Michal Podlucký (4:0)
zostava KFC : Andrej Kosťukevič (1) - Róbert Kürthy (2), Róbert Maťo (3), Jozef Nagy (4), Peter Léránt (5), Attila Kökényesi - K (6), Michal Podlucký (7), Zdenko Kršteňanský (8), Štefan Uzola (9), Jozef Gonzáles (10), Matej Skok (11)
striedali :
od 67. min. František Pásztor (14) za Štefana Uzolu
od 71. min. László Vígh (12) za Jozefa Nagya
od 82. min. Vladimír Kosťukevič (13) za Róberta Kürthyho
pripravení boli ešte Patrik Untermayer (15), Eugen Speck Wilson (16) a náhradný brankár Viliam Bilkó (20)

tréneri : Zdenko Kršteňanský a Peter Léránt

hlavný rozhodca : Miroslav Linet
asistent 1 : Dušan Koníček
asistent 2 : Radovan Valla
delegát zápasu : Jozef Rosipal
počet divákov : 500

komentár o zápase :
1. polčas
Úvod zápasu sme absolvovali ako z veľkej knihy. Tlak, pekné akcie a góly ! Už v 4. minúte Zdenko Kršteňanský z priameho kopu po "báječnej" strele trafil horné brvno bránky hostí. V 5. minúte po hlavičke Róberta Maťa zachraňovali hostia z bránkovej čiary, ale v 8. minúte zápasu už neodolali tlaku KFC. Po rohovom kope Zdenka Kršteňanského vyskočil najvyššie Peter Léránt, ktorého prvý pokus ešte neskončil v bránke, ale opakovaná dorážka z 3 metrov už plachtila v sieti (1:0). Potom sme pokračovali v tlaku, ale bez výraznej šanci, iba v 12. minúte Štefan Uzola v "šancičke" nepodarene vystrelil. Vzápätí však po ľavom krídle zbehol Matej Skok a po perfektnom centri po zemi si "pomohol" gólom do vlastnej siete kapitán hostí Miroslav Bičan (2:0). Po druhom góle sme sa ukľudnili, hostia začali "vystrkovať rožky". V 21. minúte slabo vystrelil Jozef Gonzáles a potom v 26. minúte prvýkrát aj hostia. V 25. minúte po menšom nedorozumení v našej obrane, s prehľadom  vyriešil črtajúci sa "menší problém" Andrej Kosťukevič. V 36. minúte po centri Zdenka Kršteňanského a faule na Štefana Uzolu sa dostal do šance Róbert Kürthy, ktorého však vychytal brankár hostí - Gergely Fekete - tiež odchovanec KFC. V 41. minúte po centri Štefana Uzolu zahodil Zdenko Kršteňanský veľkú "tutovú" šancu.
2. polčas
Začal tak ako prvý, našim tlakom i šancami. V 46. minúte po rohu Zdenka Kršteňanského trafil Róbert Maťo iba bočnú sieť. V 52. minúte Róbert Kürthy z "päťky" trafil tesne nad bránu, ale vzápätí Andrej Kosťukevič zachránil po zlej spätnej prihrávke. V 53. minúte nebezpečne zakončil opäť Zdenko Kršteňanský a v 57. minúte opäť Róbert Maťo, teraz však pre zmenu po priamom kope a centri Jozefa Nagya do šestnástky hostí. V 58. minúte po tvrdej a veľmi dobre umiestnenej strele Jozefa Nagya kapitulovali hostia po tretíkrát (3:0). Pri tejto strele veľmi dobre clonil Róbert Kürthy. Potom hra na chvíľu upadla do priemeru, s občasnými šancami na oboch stranách. Obe mužstvá prestriedali a v 88. minúte potom práve nový hráč na ihrisku Vladimír Kosťukevič síce prehodil brankára hostí, ale z bránkovej čiary obrancovia hostí loptu smerujúcu po štvrtýkrát do bránky hostí, ešte stihli vykopnúť. Naše úplne zaslúžené víťazstvo dovŕšil, po individuálnom prieniku v šestnástke hostí a dôraznom zakončení v 89. minúte Michal Podlucký (4:0).

Napriek tomu, že išlo o "DERBY", zápas prebiehal bez väčších problémov, v hľadisku a aj na ihrisku bol úplne v našej réžii. Splnil všetky očakávania domácich divákov a hostia sa nezmohli na väčší odpor.
Mužstvo hralo perfektne ! Jeho silu však zrejme preveria až ťažší súperi.