123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 21.kolo, 30.03.2019 15:00

KFC Komárno  2:0  (0:0)   1.FC TATRAN Prešov
Vyhrali sme zaslúžene

V 21.-om kole druhej ligy zavítal do Komárna ešte vlaňajší účastník Fortuna Ligy, 1. FC Tatran Prešov. Tímu z východu hrozí nepríjemný fenomén dvakrát po sebe vypadnúť z aktuálnej ligy a aj keď naše mužstvo nastúpilo v úlohe favorita zápasu, o víťazstvo vďaka double Samira Nurkovića sme museli dlho bojovať, o čom svedčia aj slová nášho hlavného trénera, Jozefa Olejníka:

Do stretnutia sme vstúpili dobre. Vytvorili sme si tlak ale v zakončení sme boli malo dôrazný. V druhej polovici prvého polčasu sme však mali v predfinalnej fáze veľa nepresností. Druhý polčas sme sa snažili prekonať obranný val súpera čo sa nám aj podarilo gólom po peknej akcii. Zbytok stretnutia sme kontrolovali a zaslúžene zvíťazili.”

Získané tri body znamenajú posilnenie našej pozície na piatom mieste tabuľky a po prehre štvrtého Popradu a tretej Skalice sme sa priblížili k pódiu na dva body. KFC Komárno odohrá svoje najbližšie zápasy práve proti spomínaným družstvám – v ďalšom kole naše cesty vedú na Záhorie, kým v nasledujúcom domácom stretnutí privítame tím spod Tatier.