Dospelí, Muži - 10.kolo, 03.10.2009 14:30

KFC Komárno  1:0  (1:0)   FC ViOn "B" Zlaté Moravce

gól : 20 min. Eugen Nagy (1:0)
zostava KFC : Andrej Kosťukevič (1), Štefan Untermayer (2), Lóránt Lőrincz (3), Miroslav Bazinský (4), Róbert Kürthy (5), Attila Kökényesi (6), Vladimír Kosťukevič (7), Zdenko Kršteňanský (8), Eugen Nagy (9), Jozef Gonzáles (10), Peter Boros (11)
striedal :
od 70 min. Ladislav Kürthy (13) za Petra Borosa
pripravení boli ešte Eugen Speck Wilson (12), Patrik Untermayer (14), Daniel Paulík (15) a náhradný brankár Tomáš Bató (20)

PREBUDENIE KFC !

Po dvoch veľmi slabých výkonoch (v Šahách a doma s Kolárovom) a jednom "zarezaní" (v Okoličnej na Ostrove) mužstvo zabralo a nenechalo sa vyviesť z rovnováhy nikým a ničím ! Išlo jasne za svojím cieľom - víťazstvom. Uznať však treba aj silu súpera, pretože to nebol vôbec ľahký zápas.
Už v úvode z diaľky smelo vystrelil Štefan Untermayer. Prvú veľkú šancu však mali hostia, ale nakoľko ju nevyužili, zrejme urazili šťastenu a potom sa už k nim do konca stretnutia nepriklonila vôbec. Pre vývoj zápasu bol dôležitý gól Eugena Nagya, ktorý padol hlavou, po presnom centri Jozefa Gonzálesa v 20. minúte (1:0). Ako sa neskôr ukázalo bol to jediný a rozhodujúci gól tohoto slušného stretnutia. Po góle sme počas celého stretnutia mali miernu prevahu. V I. polčase zahodil jedinečnú príležitosť na strelenie druhého gólu Peter Boros, keď stál zoči-voči brankárovi ViOnu. V II. polčase hrozil svojou dravosťou a neodbytnosťou Ladislav Kürthy, ktorý však tiež spálil svoju veľkú príležitosť skórovať. Vydarená bola strela Zdenka Kršteňanského a s chuťou hral opäť Jozef Gonzáles. Okrem toho sme mali ešte ďalšie šance, ktoré sme však nepremenili a preto zostalo iba 1:0.