123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Dospelí, Muži - 1.kolo, 01.08.2009 17:00

KFC Komárno  4:0  (1:0)   MŠO Štúrovo


góly : 35 min. Eugen Nagy (1:0), 51 min. Eugen Nagy (2:0), 59 min. Vladimír Kosťukevič (3:0) a 71 min. Vladimír Kosťukevič (4:0)
zostava KFC : Andrej Kosťukevič (1) – Tomáš Mačanský (4), Attila Kökényesi (6), Lóránt Lőrincz (3), Eugen Speck Wilson (5) – Michal Podlucký (7), Zdenko Kršteňanský (8), Jozef Gonzáles (10), Peter Boros (11) – Eugen Nagy (9), Vladimír Kosťukevič (2)
striedali :
od 75 min. Daniel Paulík (13) za Zdenka Kršteňanského
od 83 min. Dávid Koky (14) za Eugena Nagya
pripravení boli ešte Róbert Kürthy (12), Ladislav Kürthy (15) a náhradný brankár Tomáš Bató (21)

tréner : Zdenko Kršteňanský

hlavný rozhodca : Peter Pucher
asistent 1 : Mário Studený
asistent 2 : Marian Božík
delegát zápasu : Marian Gendiar
počet divákov : 250

komentár o zápase :

Po ospalom úvode, uragán KFC !

Zápas sa začal v priateľskej a pohodovej atmosfére. V prvej štvrťhodine sa nič mimoriadneho nedialo, okrem vydarenej strely Zdenka Kršteňanského, ktorú bravúrne vyrazil brankár hostí Peter Gyuricsek. Potom úradovalo teplo a „ticho tribún“, ktoré sa však v úvode sezóny celkom pekne zaplnili. Naši hráči, ale aj diváci na tribúnach, akoby čakali na príchod „porcaccioni“, ktorí sa zrejme nestihli dobre porozprávať pri svojom prípravnom posedení pred týmto stretnutím a zmeškali úvod. V 35. minúte sa však po našom nevydarenom rohovom kope a slabom dôraze hostí, k odrazenej lopte dostal Zdenko Kršteňanský, presne odcentroval a Eugen Nagy sa už nemýlil, chladnokrvne hlavou zakončil (1:0). O chvíľu v 36. minúte mohlo byť už 2:0. Z priameho kopu krásne trafil ľavú žrď brány hostí Jozef Gonzáles. Chýbalo skutočne veľmi málo !
Čo sa nepodarilo v 1. polčase sa však dokonalo v 2. polčase. Za mohutnej asistencie našich skvelých „porcaccioni“ sme sa dopracovali ku skvelému víťazstvu. V 50. minúte zápasu faulovali hostia tesne pred šestnástkou Zdenka Kršteňanského, k lopte sa postavil v 51. minúte Eugen Nagy a „báječne“ trafil (2:0). Naša aktivita sa ďalej stupňovala. Napádali sme súpera, nedali sme mu čas, ani pokoj na rozohrávku, pritom sme neustále využívali každú šancu na útok. Aktívna bola celá záloha, chlapci hrali schuti a dôrazne, obrana pracovala tiež ako hodinky. V 59. minúte po smelom vniknutí do šestnástky hostí a prekrásnej prihrávke Jozefa Gonzálesa, pod brvno „zavesil“ Vladimír Kosťukevič (3:0). Nakoľko si „Jenci“ už otvoril účet v tejto sezóne, zrejme nechcel zostať pozadu ani „Vova“ ! Po tomto góle sa bolo aj naďalej na čo pozerať. FANs oprávnene skandovali, že „Mužstvo hrá!“. A mužstvo skutočne „hralo“ ďalej ! Po niekoľkých možnostiach, z ktorých bola „tutová“ najmä hlavička Lóránta Lőrincz v 62. minúte, Jozef Gonzáles v 71. minúte ukázal opäť svoje umenie. Prekľučkoval sa cez troch hráčov súpera „a la Maradona“ potom síce nezavinene spadol v šestnástke, ale lopta sa odrazila ku Zdenkovi Kršteňanskému, ktorý už vedel čo s ňou. Našiel voľného Vladimíra Kosťukevič, ktorý sa „nesplašil“, položil si aj brankára a pohodlne vsietil (4:0). Potom po 75. minúte náš „hrajúci tréner“ uvoľnil priestor pre „mládež“, ktorá sa vôbec nestratila. Daniel Paulík mal v 79. minúte na kopačke piaty gól, chýbalo veľmi málo. Dávid Koky, ako obyčajne priniesol vietor do plachiet. Nakoniec z toho bola oslava dobrého vstupu do sezóny !
Korektný a futbalový súper toho veľa v Komárne neukázal, ale „FIALOVÍ“, čiže „LILÁK“ hrali skutočne pekný, oku lahodiaci futbal.
Chlapci ďakujeme za prekrásny futbalový zážitok, nech diváci opäť prídu v hojnom počte na štadión a nech veľakrát znie ešte to povestné : „HAJRÁ LILÁK !“

štatistika zápasu :
strely na bránu 8 : 2
strely mimo bránu 12 : 9
rohové kopy 5 : 2
fauly 13 : 13
žlté karty 0 : 1
červené karty 0 : 0
ofsajdy 6 : 2