123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Historický postup: Komárno sa stalo majstrom a postupuje do 1. ligy!

Aj keď do konca MONACObet-Ligy zostávajú ešte dve kolá, dnešným víťazstvom si Komárno zabezpečilo sedembodový náskok pred druhým Prešovom, a tak je už isté, že komárňanské mužstvo je tohoročným majstrom. Zároveň sa tiež rozhodlo, že nasledujúcu sezónu (ak SFZ nebude namietať) začnú zverenci Mikuláša Radványiho v Niké Lige.

Začiatok dnešného stretnutia prebiehal v prospech KFC, ale už po niekoľkých minútach začalo určovať priebeh zápasu domáce mužstvo. Hra bola viacmenej vyrovnaná, až kým v 42. minúte Bayemi zabezpečil vedenie pre KFC. Gól viditeľne prispel k uvoľneniu fialových hráčov, v druhom polčase nechali protihráčovi oveľa menej príležitostí na útok.

V 50. minúte upravil Németh skóre na 2:0 v prospech Komárna. Domáci sa pokúsili zlepšiť svoje postavenie, ale nakoniec Sylvestr, ktorý nastúpil po striedaní, hlavičkou trafil do súperovej brány a upravil výsledok na konečných 3:1.

KFC Komárno vedie druholigovú tabuľku so 67 bodmi, kým druhý Prešov zaostáva o 7 bodov. Budúci týždeň bude posledný domáci zápas sezóny, na ktorom Komárno v Šali privíta Petržalku. Radványiho chlapci odohrajú posledný zápas majstrovstiev 17. mája ako hostia Dolného Kubína, ktorý sa s druhou ligou lúči.