123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

MONACObet-Liga: Parádna výhra Komárna nad Púchovom, fialoví strelili sedem gólov

Na sobotňajší zápas Komárna bolo radosť pozerať. Fialoví už v 13.minúte započali výrobu gólov, najskôr to bol Ožvolda, kto trafil do súperovej brány. Komárňania po celý čas držali hru vo svojich rukách, nenechali Púchov nabrať dych.

V 30. minúte Voleský zvýšil počet gólov na dva, o sedem minút neskôr Ganbayar Ganbold hlavou poslal loptu za chrbát súperovho brankára. 3:0

Pred koncom polčasu púchovský brankár fauloval Voleského. Rozhodca Kiss vytiahol červenú kartu a komárňania dostali príležitosť na priamy kop. Púchov od tejto chvíle hral oslabený o jedného hráča. Jeden z brániacich Púchovčanov zasiahol loptu rukou a Šimon Šmehyl dáva gól z pokutového kopu. 4:0

V druhom polčase hráči Komárna plne využili svoju prevahu a pritlačili na Púchov. Németh strelil nádherný gól v 55. minúte. Môžme povedať, že šlo o náhodný gól, keďže strela bola mienená za prihrávku, ale stal sa z nej gól.

O osem minút neskôr sa Sylvestr, ktorý na ihrisku vystriedal Voleského, tiež zapísal na zoznam hráčov, ktorý strelili gól. V 66. minúte Bayemi uzatvoril kruh gólov.

Hráči Púchova sa pokúsili vylepšiť skóre pri 5:0, ale na konečný výsledok to vplyv nemalo.

Sedem gólov od siedmych hráčov – aj na celoslovenskej úrovni je to zaujímavosť od zverencov Mikuláša Radványiho, ktorí majú postup na dosah rúk.

KFC Komárno vedie po 27 kolách tabuľku so 64 bodmi, druhý je Prešov, ktorý má 59 bodov po tom, ako v 90. minúte strelil víťazný gól Trebišovu.

Na treťom mieste je s 54 bodmi Petržalka, ktorá v nedeľu odohrá zápas proti Liptovskému Mikulášu. V prípade výhry si udrží dvojbodobý handicap na Prešov a sedembodový na Komárno.

KFC Komárna hrá najbližšie 4. mája proti mužstvu Trebišova, ďalší zápas bude 10. mája, keď budú hostiť Petržalku. Posledné stretnutie sa bude konať 17. mája proti Dolnému Kubínu.

Budúci týždeň sa na ihrisku stretnú mužstvá stúpajúce Komárnu na päty a výsledok bude mať veľký vplyv na majstrovský titul fialových.

Ak budúci týždeň Komárno získa tri body proti Trebišovu, ale Prešovu sa nepodarí poraziť Petržalku, Radványiho chlapci môžu už o týždeň oslavovať majstrovský titul.

V opačnom prípade sa tak môže stať o až týždeň neskôr, ak porazia aj Petržalku.