123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

MONACObet-Liga: Začalo sa odpočítavanie, od postupu do 1. ligy delia KFC Komárno len štyri zápasy

Komárňania dnes privítajú na trávniku Púchov, ktorý v stredu zdolal Prešovčanov. Prešov zas odohrá zápas s Trebišovom, ktorý je síce viditeľne slabším mužstvom, ale prekvapenia sa stávajú.

Štyri kolá pred koncom má Komárno päťbodový náskok pred Prešovom. Petržalka za Komárnom zaostáva len o sedem bodov, pričom duel medzi týmito dvoma klubmi na seba ešte necháva čakať.

Zverenci Mikuláša Radványiho získali v jarnej časti 17 bodov, a ak by sa im podarilo vyhrať tri nasledujúce zápasy, na poslednom domácom zápase (v Šali) by mohli oslavovať svoj postup. Zatiaľ sa môžu pochváliť piatimi jarnými víťazstvami, dvoma remízami a dvoma prehrami.

„Vedeli sme, že nás nečaká ľahká jar. Pred štartom sme mali náskok sedem bodov, z toho ostalo päť. Matematika je jasná, ak vyhráme tri z nasledujúcich štyroch zápasov, tak nás nikto nemôže predbehnúť,“ vravel pre Sportnet tréner Radványi.

KFC Komárno ešte nikdy nehralo 1. ligu, zo súčasných hráčov väčšina ešte nezažila boj o postup do vyššej ligy. Možno aj táto skutočnosť prispeva k stavu, keď hra fialových nie je až taká ideálna.

„V tejto fáze už rozhodujú hlavy. Aj u nás, aj u hráčov Prešova vidno, že futbalisti, ktorí v takejto situácii ešte neboli, ten tlak zvládajú ťažšie,“ doplnil Radványi.

Po prehre s Prešovom tréner zdôrazňoval, že chlapci nesmú prepadnúť panike.

„Domáci na začiatku oboch polčasov dali gól, ale herne sme podali dobrý výkon. Platí to aj o ostatných zápasoch, v ktorých sme stratili body. Už 23 kôl sme na čele a je normálne, že každý tím sa chce vytiahnuť na lídra. Je to dobrá škola pre našich mladých hráčov,“ zdôraznil tréner Komárna.

Pred dnešným zápasom poskytol rozhovor pred kamerami KFC kapitán mužstva Martin Šimko, podľa ktorého síce postupujú k dosiahnutiu svojho cieľa, ale ešte je skoro hovoriť o postupe, teraz treba hovoriť o nasledujúcich zápasoch. https://www.youtube.com/watch?v=S6Buw4lwv94

Zápas Komárno – Púchov sa odohrá v sobotu 27. apríla o 16:30 na ihrisku v Šali. Zápas bude naživo vysielať internetová NIKE TV.