123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

MONACObet-Liga: Sokujúca prehra na Myjave, KFC Komárno sa vrátilo domov bez jediného bodu

Mikuláš Radványi poslal na ihrisko zostavu Dlubáč – Bayemi, Ožvolda, Šimko (C), Šmehyl, Adamec, Németh, Pastorek, Kmeťo, Sylvestr, Voleský.

Németh už v 2. minúte dostal žltú kartu. V prvých dvadsiatich minútach boli aktívnejší domáci hráči, ale nevedeli sa prebojovať cez obranu Komárna. V 22. minúte sa však z dosiaľ neúspešných útokov zrodil gól z Flamikovej kopačky.

Tento gól hráčov Komárna prebral, udržiavali súpera pod väčším tlakom, avšak až do 39. minúty nenastali na trávniku príležitosti hodné spomenutia. Vtedy Šimkova prihrávka skončila u Žákecha, ale pre ofsajd by prípadný gól aj tak neplatil.

O pár minút neskôr sa opäť domáci dostali nebezpečne blízko bránky KFC Komárno.

Druhý polčas sa začal dvojitým striedaním. Na Pastorekovo miesto nastúpil Turčák, na Kmeťovo zas Nagy. V nasledujúcej štvrťhodine lietali žlté karty, domáci dostali tri, hostia dve (53. Šmehyl, 61. Voleský – dodatočne, už mimo ihriska).

Radványi inicioval ďalšie striedanie o niečo skôr, ako zvyčajne, v 59. minúte vystriedal Voleského Tóth.

Mužstvo Myjavy sa na hráčov KFC Komárno riadne pripravilo, hostia nedostali poriadnu príležitosť na útok proti súperovi.

V 76. minúte v rýchlom protiútoku takmer skórovala Myjava, ale Vlasovova krížna strela tesne minula ľavú žrď.

Ku koncu zápasu sa vyskytlo pár príležitostí pre hráčov Komárna, ale všetky strely skončili u brankára, alebo vedľa žrde. V 86. minúte sa Bayemiho strela odratila od žrde späť na ihrisko.

Hráči Myjavy však obratom v 87. minúte dávajú svoj druhý gól – obrancovia Komárna sa im nestihli postaviť po predchádzajúvom útorku. Sow sa naprv zrazil vo vzduchu s Ožvoldom, ktorý zostal ležať na zemi. Rozhodca hru nepozastavil. Sow si ďalej poradil aj s Dlubáčom a ani Adayilo ho nedokázal zastaviť. 2-0

V nadstavenom čase piatich minút sa už neudiali zaujímavejšie momenty, takže zápas sa skončil 2-0 v prospech domácich.

Prešov, ktorý neustále stúpa Komárnu na päty, nastúpi v nedeľu na ihrisko proti Šamorínu. Ak tam nezíska bod, Komárno si udrží svoj náskok. Ale prehra Šamorína by znamenala, že náskok Komárna sa zníži na jediný bod.

Spartak Myjava – KFC Komárno

2-0

Góly: 22. Flamik, 87. Sow. Žlté karty: 17. Sylla (MYJ), 52. Čurik (MYJ), 53. Castellano (MYJ), 57. G. Halabrín (MYJ) – 2. Németh (KFC), 32. Pastorek (KFC), 53. Šmehyl (KFC), 61. Voleský (KFC). Rozhodcovia: Malárik – Štrbo, Hrmo. Diváci: 469.

Budúci týždeň v sobotu pokračuje KFC Komárno honbu za bodmi na ihrisku v Šali proti mužstvu Šamorína. O štyri dni neskôr odohrajú zápas proti MŠK Považská Bystrica na ihrisku súpera.