123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

MONACObet-Liga – Sebavedomé víťazstvo Komárno v sedemgólovom zápase

Fialoví sa už v 30. sekunde zápasu dostali do vedenia. Hostia sa nemali čas ani poobzerať, už boli o jeden gól pozadu proti protihráčom. Sylvestr prihral Voleskému, ktorý skóroval strelou k ľavej žrdi.

O pár minút Sylvestr opäť hľadal v šestnástke Voleského, ktorého hlavičku Hrdina dokázal vyraziť!

V 18. minúte prišla prvá šanca Slovanu B a hneď gól. Dlubáč síce v prvom momente protiútok Slovanu stlmil, ale lopta prešla za neho a skončila v sieti. 1:1

Takmer vzápätí sa Voleský pokúsil odpovedať na gól hostí, ale Hrdina úspešne zakročil.

V 42. minúte Komárno ide druhýkrát v zápase do vedenia. Sylvestr chrbtom k bráne prihrával, Šmehyl strieľal pohotovo po zemi na bližšiu žrď. O 2 minúty neskôr domáci zvyšujú už na 3:1! Németh dostal presnú prihrávku a bez problémov zvýšil gólový náskok Komárna.

Aj druhý polčas patril jednoznačne Komárnu. V 78. minúte Sylvestr prebral loptu, prihral za seba Tóthovi, ktorý trafil pravú žrď, lopta sa následne odrazila do Hrdinu, ktorý ju vykryl.

V 86. minúte Adamec navyšuje skóre na 4:1. O tri minúty neskôr gólový náskok Komárna znižuje Lichý, ale po nenaplnenej Tóthovej šanci Šimko nasadil pomyselnú bodku na i a hlavou zvýšil skóre na 5:2.

KFC Komárno po 23 kolách naďalej vedie druholigovú tabuľku so štvorbodovým náskokom proti 1. FC Tatranu Prešov. Komárno má na konte 18 výhier, 3 remízy a 2 prehry.

Mužstvo Komárno sa najbližšie na ihrisko postaví proti Spartaku Myjava 12. apríla. O týždeň neskôr privíta na domácom ihrisku mužstvo Šamorína.

KFC Komárno - Slovan B

5:2

Góly: 1. Voleský, 42. Šmehyl, 44. Németh, 86. Adamec, 90+1. Šimko – 18. Mišovič, 89. Lichý.

žltá karta: 45. Habodasz (SBB). Rozhodcovia: Kráľovič – Čajka, Košecký.

KFC Komárno: Dlubáč – Bayemi, Šimko (C), Ožvolda, Šmehyl, Adamec, Németh, Ganbold (61. Turčák), Kmeťo (46. Pastorek), Sylvestr, Voleský (73. Tóth) Náhradníci: Bréda, Ovšonka, Pastorek, Nagy, Turčák, Tóth, Puska, Janjić, Eckl

ŠK Slovan Bratislava U21: Hrdina – Mičák, Habodasz (C), Hornyák, Baláž, Kušnír, Lichý, Spáčil, Mišovič, Božík, Isaac Náhradníci: Šalkovič, Bezghuba, Balko, Marko, Marušin, Koseček, Ferleťák, Mikoláš