123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

MONACObet-liga: KFC opäť zvíťazilo a získalo späť svoj štvorbodový náskok v tabuľke

Minulý týždeň fialoví ukázali, že nie náhodou sú jednotkou v tabuľke. Po fiasku s Malženicami a Prešovom zahrali víťazstvo 3:0 proti Žiline.

Prvú šancu mali už v 10. minúte hráči Pohronia. Mašlej získal odrazenú loptu od defenzívy Komárna, ale strela preletela tesne popri pravej tyči.

O niekoľko minút však získali vedenie hráči Komárna. Ožvolda poslal hlavou do brány domácich loptu vyslanú od Ganbolda. 0:1.

Hráči Pohronia sa po tomto snažili zatlačiť na hostí, loptu držali na strane súpera, ale obrana Komárna fungovala ukážkovo a viackrát sa hráči pustili so získanou loptou do protiútoku.

Druhý polčas začal Mikuláš Radványi striedaním – Sebastiána Nagya vystriedal na ihrisku Turčák.

Mužstvo KFC Komárno v druhom polčase stavilo na nebezpečnejšiu hru a v 55. minúte Bayemi zvýšil náskok svojich na dvojgólový.

Počas nasledujúcej hodiny mali komárňania ešte dve príležitosti, Voleský aj Ožvolda dostali šancu, ktorú však nevedeli premeniť na gól.

Domáci sa snažili využiť každú príležitosť, v 76. a 80. minúte sa dostali blízko k Dlubáčovej bráne, ale najprv zakročil Ganbold a neskôr Dlubáč skvelo zastal svoje miesto v bránke.

Do konca zápasu sa už nič zaujímavé nestalo, takže Komárno si môže k dobru pripísať tri body.

Týmto víťažstvom si Komárno opäť zabezpečilo štvorbodový náskok, keďže sa Prešov pošmykol a proti Slovanu B získal len jeden bod.

Pohronie – KFC Komárno

0:2 (0:1)

Góly: 15. Ožvolda, 55. Bayemi. Žlté karty: 22. Schlossár (POH), 42. Mašlej (POH) – 18. Špiriak (KFK). Rozhodcovia: Choreň – Roszbeck, Lauer.

Najbližší zápas odohrá KFC Komárno proti mužstvu Slovan B 6. apríla o 15.00 na domácom ihrisku.