123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

MONACObet-Liga: Výhra Komárna nad Liptovským Mikulášom!

Hlavný tréner Mikuláš Radványi poslal na trávnik zostavu Dlubáč – Šmehyl, Špiriak, Šimko (C), Adayilo, Adamec, Németh, Nagy, Ganbold, Bayemi, Sylvestr, kým Laky – Pastorek, Janjič, Turčák, Ovšonka, Tóth G., Voleský, Kmeťo a Eckl dostali miesto na lavičke.

Prvý polčas patril jednoznačne Komárnu. Šimko mohol už v 3. minút získať náskok pre Komárno, ale jeho hlavička tesne preletela ponad bránku. V 6. minúte vynechal Sylvestr jednu skvelú príležitosť, v 10. minúte však neminul. Ganbold vysunul Sylvestra, ktorý ušiel dvojici stopérov, obišiel aj brankára, ale cez vracajúceho obrancu neskóroval. Nakoniec však využil, že súper stratil rovnováhu, spadol a to 35-ročný útočník využil na presnú ranu k bližšej ľavej žrdi. 1:0

V 33. minúte KFC Komárno dáva trefu, ktorá bude ašpirovať na gól kola! Autového vhadzovanie odvrátené len na nohu Tamása Németha, ktorý sa do lopty oprel a z hranice šestnástky ju poslal presne k ľavej žrdi! 2:0

Druhý polčas začal striedaním, na miesto Sebastiána Nagya prišiel Boris Turčák. Hráči Liptovského Mikuláša sa snažili zatlačiť hráčov Komárna k ich bráne, ale obrana bola namieste.

V 77. minúte chýbali centimetre a bol by to vlastný gól! Našťastie však Dlubáč nemusel vyťahovať loptu zo siete.

Druhý polčas bol už skúpy na akcie, ale tri body sú doma, čo znamená, že KFC Komárno si naďalej udržiava sedembodový náskok pred druhým Prešovom a má náskok 12 bodov pred treťou Petržalkou.

Tatran Liptovský Mikuláš – KFC Komárno 0:2

Góly: 10. Sylvestr, 33. Németh. Žltá karta: 45. Gerát (LMI), 84. Voško (LMI) – 54. Ganbold (KFC), 78. Adamec (KFC). Rozhodca: Boris Benedik.

Zverenci Mikuláša Radványiho sa najbližšie postavia proti svojmu najväčšiemu súperovi, Prešovu, 9. marca o 15:00.