123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

MONACObet-Liga: KFC Komárno začne jarnú honbu za bodmi

Kým v predchádzajúcich rokoch si stavali komárňania solídne ciele, v tejto sezóne je aj pre družstvo aj pre fanúšikov zrejmé, že métou je dosiahnuť prvé miesto v rámci druhej ligy, a tým si zabezpečiť postup do Niké ligy. Doteraz im chýbala dostatočná infraštruktúra, ale hlavné ihrisko rekonštruovaného štadióna je už hotové a v lete sa očakáva aj dokončenie hľadiska.

Veľkým prínosom pre družstvo bol príchod Mikuláša Radványiho. Zásadami hlavného trénera sú stabilita, minimálne zmeny v mužstve a ak hovorí po posilnení medzi hráčmi, tak je to tak.

Vo svojom poslednom vyjadrení povedal, že pre mužstvo je charakteristická spolupatričnosť, skvelý športový duch a odhodlanosť.

„Viacerí už hovoria o postupe, ale my vieme, že nás na jar čaká trinásť ťažkých zápasov. Po niekoľkých odohraných kolách budeme múdrejší. Teraz sme sústredení na sobotňajší zápas proti Liptovskému Mikulášu, potom nasleduje boj proti nášmu najväčšiemu rivalovi, Prešovu. Ak tieto zápasy vyhráme...“

...tak máme veľkú šancu na postup,“ dodávame v myšlienkach.

Titul „Naj“ prestupujúceho získal Jakub Sylvestr. Hráč s reprezentačných skúsenosťami hral naposledy v Izraeli v druholigovom mužstve FC Sekzia Ness Ziona, ale kvôli izraelsko-palestínskej situácii sa aj s rodinou presťahoval späť na Slovensko a pripravoval sa v Banskej Bystrici.

„Dostal som echo, že je voľným hráčom. Práve som hľadal skúseného útočníka, lebo Patrik Voleský mal počas prípravy problémy s achilovkou. Zavolal som mu, prišiel a som rád, že sme sa dohodli do konca sezóny, s opciou na ďalší rok,“ hovorí o okolnostiach príchodu 35-ročného futbalistu tréner Komárna, pričom dodáva, že popri jeho skúsenostiach je extra bonusom aj jeho fyzická kondícia a okamžitá nasaditeľnosť.

Prichádzajúci hráči: Dávid Ovšonka, Sebastián Nagy, Nikola Janjič, Boris Turčák, Jakub Sylvestr

Odchádzajúci hráči: Samuel Magda, Miroslav Antal

KFC Komárno odohralo v zime osem prípravných zápasov. Z nich päť skončilo výhrou, jeden remízou a dva zápasy prehrou.

V súvislosti s prípravou Radványi prezradil, že má zmiešané pocity, pretože mal naplánované tri zápasy so silnejšími súpermi, ale Vasas a Zlaté Moravce od zápasov odstúpili.

Ako je už známe, Zlaté Moravce odstúpili kvôli zápasu proti Sparta Praha tak, že už v novembri bol fixovaný termín s KFC Komárno. Kým ViOn rýchlo a bez okolkov vymenil KFC, Komárno práve pre zápas s ViOn odmietol Slovan, ktorý chcel KFC Komárno hostiť na Tehelnom poli.

Radványi pre Sportnet povedal, že až počas zápasov sa uvidí, nakoľko bola úspešná príprava hráčov, ale považuje za pozitívne, že hráč z Mongolska, Ganbayar Ganbold, sa zotavil zo zranenia a na jar môže na neho stavať.

„Samozrejme, ak nechytíme štart, môžeme mať problémy, ale verím svojmu mužstvu,“ uzavrel Mikuláš Radványi, ktorého určite potešil fakt, že Petržalka, ktorá bola na konci jesennej časti na treťom mieste s deväťbodovým rozdielom oproti KFC, začala jarnú časť remízou.

Zápas proti Liptovskému Mikulášu sa začne v sobotu 2. 3. 2024 o 14:30. Stretnutie si môžu fanúšikovia pozrieť aj cez stránku Niké TV.