123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Prezident KFC Komárno: Zatiaľ ide všetko tak, ako sme si naplánovali a vysnívali

O skvelej jeseni Juraj Baráth povedal, že je výsledkom snahy klubu udržať mužstvo pokope. Hráči sú spolu už dva roky, okrem toho bolo cieľom doplniť družstvo mladými hráčmi.

„Máme dorast v druhej lige, talenty hľadáme v okolí, čerpáme z regiónu od Veľkého Medera až po Štúrovo. Tréner Radványi je tu už tretiu sezónu, dlhšie sú v realizačnom tíme tiež Saláta a Novota, kondičný tréner Czibor je tu už viac než štyri roky. Vyšiel nám úvod sezóny, zvládli sme aj kritické zápasy, vyhrali sme v Žiline aj Púchove. Kapitánom je Šimko, prišiel zo Žiaru nad Hronom, je to veľmi seriózna osobnosť. Kabína funguje, máme aj reprezentanta Mongolska, tiež legionárov z Kamerunu, Nigérie, Česka a štyroch z Maďarska,“ prezradil Baráth, ktorý zároveň hodnotil aj prácu Mikuláša Radványiho.

„Zatiaľ sme s ním spokojní. Plní, čo má napísané v zmluve. Má svoju futbalovú filozofiu, je to seriózny chlapík. Napriek tomu, že pracujeme v provizórnych podmienkach, všetko funguje. Radványi je tu už tretiu sezónu, ak postúpime, asi sa nemusíme baviť o jeho budúcnosti,“ pokračoval Baráth, pričom dodal, že je rád, že o hráčov nemusia bojovať so zahraničnými klubmi, pretože sú v Komárne spokojní.

KFC Komárno ešte v sezóne 2012/2013 hralo štvrtú ligu, v roku 2017 sa podarilo dostať sa do druhej ligy. Baráth poznamenal, že v tých rokoch všetci začínali ako úplný amatéri, bez peňazí. Zohnali ľudí, ktorí mali záujem pomôcť a začali od nuly s cieľom krok za krokom sa dostať do druhej ligy.

Podľa predsedu sa po postupe do druhej ligy hráči nemali ako dostať na zápasy, mali viacero problémov, ktorým sa dnes už len smejú.

„Hľadali sme sponzorov, mali sme šťastie, že prišla pomoc z Maďarska. Pribúdali nám tímy vrátane dievčenských. Dôraz kladieme na mládež, máme licenciu Útvaru talentovanej mládeže, dvadsaťpäť trénerov a viacerých s vysokou kvalifikáciou, šestnásť tímov a cez tristo detí,“ dodal Juraj Baráth.

V súvislosti s prácami na rekonštrukcii štadióna Jura Baráth prezradil, že bude v kategórii UEFA 3, bude môcť hostiť zápasy reprezentácií do 21 rokov. Bude mať kapacitu vyše 5000 divákov aj predpísané infraštruktúrne miestnosti, umelé osvetlenie. Ak by bol záujem o rozšírenie kapacity, dá sa to vyriešiť v priebehu mesiaca.

A čo by znamenal pre predsedu klubu postup do Niké ligy? Bola by to čerešnička na torte jeho funkcionárskej kariéry.

„Zatiaľ všetko ide tak, ako sme si naplánovali a vysnívali. Zápasov je však ešte veľa, do jari sa pripravíme s veľkým rešpektom. Nášmu dobrému mužstvu veríme.” povedal Baráth.

Z rozhovoru vyplynulo aj to, že rekonštrukcia prebieha podľa plánu, vďaka priaznivému počasiu je skôr popredu. A kto bude súperom na jeho slávnostnom otvorení?

„Sami sa nám núkajú súperi na slávnostné otvorenie. Máme veľmi dobré vzťahy so Slovanom, prvá ponuka pôjde tam.“