123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Komárno vs. Komárom – posledný prípravný zápas družstva KFC Komárno

Medzi fialovými nastali počas zimnej prestávky len minimálne zmeny, predstavili len niekoľko nových tvári, ale pri poslednom predstavovanom sa poniektorým zastavil dych.

Jakub Sylvestr je hráč s reprezentačnou minulosťou, nie je teda nič prekvapujúce, že jeho prestup vzbudil záujem tlače.

„Chceli sme posilniť každú formáciu a keďže máme tie najvyššie ambície, potreboval som aj skúsených hráčov, ktorým sa pod tlakom nezačnú triasť kolená. Som rád, že je tu s nami Boris Turčák, ktorý má skúsenosti s hrou o postup, vlani s Košicami postúpil do najvyššej súťaže. Navyše sa nám podarilo získať Jakuba Sylvestra, ktorý je útočník naozaj veľkého kalibru,“ povedal pre Sportnet tréner Komárna Mikuláš Radványi.

Sylvestr hral naposledy v Izraeli v druholigovom klube FC Sekzia Ness Ziona, ale po októbrovom útoku Hamasu na Izreal sa aj s rodinou vrátil domov a pripravoval sa v Banskej Bystrici.

„Dostal som echo, že je voľným hráčom. Práve som hľadal skúseného útočníka, lebo Patrik Voleský mal počas prípravy problémy s achilovkou. Zavolal som mu, prišiel a som rád, že sme sa dohodli do konca sezóny, s opciou na ďalší rok,“ porozpráva o okolnostiach príchodu 35-ročného futbalistu tréner Komárna.

Šesťnásobný reprezentant hral predtým v Slovane Bratislava, v Petržalke, v Diname Záhreb, ale jeho meno je známe aj nemeckej, dánskej, izraelske, indickej a litovskej lige.

Podľa Radványiho je popri jeho skúsenostiach extra bonusom aj jeho fyzická kondícia a okamžitá nasaditeľnosť.

Dvojité pocity kvôli príprave

Družstvo KFC Komárno začalo prípravu 8. januára a má za sebou sedem prípravných zápasov. Posledný sa bude konať 24. februára proti družstvu VSE Komárom.

Mikuláš Radványi pre Sportnet prezradil, že má zo súperov zmiešané pocity:

„Plánoval som hrať s troma silnými súpermi, s Vasasom, so Zlatými Moravcami a s Brnom. No napokon sa z týchto zápasov uskutočnil iba ten s Brnom.”

Tento zápas považuje za ozajstnú generálku pred štartom druhej ligy. Komárno v ňom podľahlo českému druholigistovi 1:4.

„Skúšal som dva rôzne herné systémy. To, čo som chcel skúsiť v prvom polčase, nefungovalo podľa mojich predstáv, aj preto bol stav v prestávke 0:3. V druhom polčase sme hrali v systéme, ktorý je nám bližší, dali sme jeden gól a hoci sme jeden aj dostali, mali sme tri-štyri vyložené šance. S výkonom v druhom polčase som bol maximálne spokojný. Bol to veľmi poučný zápas,“ poznamenal Radványi, ktorému je ľúto, že nemali viac príležitostí takto si zmerať sily.

Maďarský Vasas odstúpil do plánovaného zápasu, ViOn sa rozhodol hrať radšej proti Slávii Praha.

„Pár dní predtým mi volal môj bývalý spoluhráč Petr Kašpar, lebo v Slovane už asi tušili, že nebudú hrať so Slaviou. Vravel, že 3. februára by s nami chceli odohrať zápas na Tehelnom poli. Ale povedal som mu, že už od novembra máme dohodnutý zápas so Zlatými Moravcami a chceme dodržať slovo. Preto som nebol nadšený, keď mi zavolal športový riaditeľ ViOnu, že dostali ponuku, ktorá sa neodmieta. Ľudsky to chápem, ale bol som trochu sklamaný, lebo Zlaté Moravce boli jedným z troch top mužstiev, s ktorými som chcel hrať v príprave. Práve takéto zápasy nám totiž ukážu najviac,“ zdôraznil Radványi, ktorého zverenci sa v daný februárový víkend stretli na ihrisku s mužstvom Gabčíkova.

„Až súťaž ukáže, ako nám vyšla príprava. Medzi prípravnými a ostrými zápasmi je obrovský rozdiel. Verím, že naša príprava bola dobrá a noví hráči budú naozaj posilami. Veľmi dôležité je aj to, že sa po zranení vrátil Ganbayar Ganbold, ktorý v posledných piatich zápasoch jesene nebol k dispozícii,“ poznamenal skúsený tréner KFC.

Jeho tím získal na jeseň v 17 zápasoch 44 bodov, podľa Radványiho sa v posledných rokoch nikomu nepodarilo zimovať so sedembodovým náskokom.

„Samozrejme, ak nechytíme štart, môžeme mať problémy, ale verím svojmu mužstvu,“ uzavrel Mikuláš Radványi.