123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC vyhralo aj tretí prípravný zápas, podľa Novotu hráči pracujú dobre

Novota prezradil, že po zimnom odpočinku sa hráči do Komárna vrátili oddýchnutí. Jarná príprava je v polovici, Novota ju hodnotí kladne.

„Chlapci sa počas tréningov veľmi snažia. Začiatok majstrovských zápasov je až o mesiac, určite nastanú dovtedy väčšie-menšie zmeny, ale prácu mužstva hodnotím pozitívne,” zhrnul Novota. Zmienil sa aj súperoch z nižších líg. Prezradil, že na jednej strane vyberali takýchto súperov zámerne, na druhej strane sa však nie vždy vedeli dohodnúť na termíne s vytipovanými súpermi.

„Dva zápasy boli žiaľ odvolané, nie našou vinou, zápasy proti Vasas a Zlatým Moravciam. Je to nepríjemné. Musíme povedať, že sme sa snažili by féroví, hlavne čo sa týka ViOn-u, napriek tomu zápas odvolali. Aj my sme ho mohli odvolať, pretože sme mali príležitosť hrať so silnejším súperom. Neurobili sme to. Oni o tri-štyri dni zápas odvolali, čo od nich nebolo pekné, ale čo už? Aj takýto je futbal.

Ak sa pozrieme na minulé leto, aj vtedy sme hrali prípravné zápasy proti klubom z nižších líg. Ide o to, aby boli chlapci primerane zaťažení. Nie je dôležité, aby bol súper silný. Hlavné je pozdvihnutie týždennej práce na inú úroveň,” poznamela Novota, ktorý zároveň uviedol, že niekoľko hráčov bojuje s menšími zraneniami, čo je počas prípravy bežné, keďže hráči trénujú väčšinou na tvrdom povrchu alebo na umelom trávniku.

„Len jeden hráč, Fecó Bögi, má dlhotrvajúce zranenie, ale bojujeme. Myslím, že v podstate je mužstvo v poriadku.” https://korkep.sk/cikkek/sport/2024/01/30/jol-halad-a-komaromiak-felkeszulese-radvanyi-miklos-egyelore-elegedett-vedencei-teljesitmenyevel/