123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Príprava mužstva KFC Komárno napreduje, Mikuláš Radványi je spokojný so svojimi zverencami

„Žiaľ, niekoľko hráčov sa stráli trápi so zraneniami, takže nie všetci vedia absolvovať naplánovanú tréningovú záťaž. Teraz budeme končiť s fyzickou prípravou, sme práve v jej vrcholnej fáze.Zdraví hráči pracujú dobre, som s nimi spokojný. Medzitým sme odohrali prípravný zápas so Šaľou, na ktorom dostali príležitosť hráči, ktorí menej hrajú počas majstrovských zápasov. Bude to tak aj počas nasledujúcich dvoch zápasov: mladí hráči, ktorí dostávajú menej príležitostí, môžu ukázať, čo v nich je, či sa na nich môžem spoľahnúť počas majstrovstiev, ktoré nebudú jednoduché,” povedal Radványi, ktorý je spokojný s doterajšou prípravou.

Hlavný tréner poznamenal, že dvaja mladí a talentovaní reprezentanti už nastúpili do mužstva, ale v blízkej budúcnosti sa očakáva príchod ďalšej posily.

„V každom prípade by som potreboval ešte jedného obrancu pre prípad, že by sa niekto z obrany zranil, aby som ju vedel doplniť. Okrem toho by som chcel doplniť aj rad útočníkov. Na pravé krídlo sa podarilo z Trnavy získať Sebastiána Nagya, šikovného a rýchleho hráča. A ako som povedal na konci sezóny, každú formáciu by som chcel doplniť aspoň o jedného hráča. Pracujeme teda na tom, aby sme získali ďalších hráčov, ktorých by sme mohli rýchlo zaradiť do tímu.”

Radványi ďalej prízvukoval aj to, že na mužstvo čaká ťažká jar, na ktorú sa chcú primerane pripraviť.

„Vieme, že nás čaká 13 ťažkých zápasov a nechcel by som mať problém nasadiť hráča, ak niekto vypadne z úvodného tímu, preto chceme počet hráčov zvýšiť,” ukončil rozhovor Radványi. https://korkep.sk/cikkek/sport/2024/01/21/gyozelemmel-kezdte-a-felkeszulest-a-kfc-gollal-mutatkozott-be-friss-igazolasuk/

KFC Komárno zdolalo prekážku prvých dvoch prípravných zápasov úspešne, najskôr vyhrali nad mužstvom Šale a neskôr zvíťažili aj na Veľkými Ludincami.

Zápas proti Zlatým Moravciam, naplánovaný na 3. februára, bol odvolaný. ViOn sa ospravedlnil a požiadal KFC o pochopenie, pretože po škandále Slavia-Slovan sa klub stal „náhradníkom” v pražskom zápase. https://korkep.sk/cikkek/sport/2024/01/25/a-komaromiakat-cserelte-le-a-vion-hogy-pragaban-jatszhasson/

Marek Ondrejka, generálny riaditeľ ViOn, v tejto súvislosti prezradil: „Akonáhle som potvrdil stretnutie pánovi Tvrdíkovi, volal som Mikulášovi Radványimu, hlavnému trénerovi KFC Komárno. Povedal som mu, že sa stala takáto vec, ktorá sa stáva len raz za život, či ma vie pochopiť… On ma však hneď zastavil, že sa týmto nemám zaoberať, je to obrovská príležitosť, oni si nájdu iného súpera. Komárnu patrí veľká vďaka, že mali pre nás pochopenie, neurazili sa, práve naopak, máme ich podporu.”