123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC začalo s prípravou, známe sú aj termíny prípravných zápasov

Ako je známe, komárňania sa po úspešnej jesennej sezóne držia na prvom mieste so sedembodovým náskokom pred druhým FC Tatran Prešov. Od klubu na treťom mieste tabuľky (FC Petržalka) ich delí desať bodov.

Zoltán Hajtman, podpredseda klubu KFC Komárno, v súvislosti s prípravou prezradil, že začali trénovať s kádrom z jesenného kola posilneným o dvoch hráčov. Neplánujú sa väčšie zmeny, treba rátať s príchodom či odchodom 2-3 hráčov.

S jarnou prípravou začali aj hráči, ktorí sa na konci sezóny trápili so zraneniami. V každom prípade je to dobrá správa, pretože ku koncu jesenného kola vypadli aj takí, na ktorých sa Mikuláš Radványi spoliehal v úvodoch zápasov.

Hráči sa pripravujú v domácich podmienkach, zatiaľ nie je v pláne osobitý prípravný kemp. Plánuje sa osem prípravných zápasov s klubmi zo Slovenska, Maďarska a Českej republiky. Mikuláš Radványi aj tento rok upriamil svoju pozornosť na kluby s rôznou úrovňou a hracím štýlom.

Medzi súpermi z Maďarska nájdeme kluby zo súťaže NB II a NB III. Zo slovenských ide o klub z III. ligy, ale aj z Niké ligy. Český súper hrá v II. lige.

Ako sme si už mohli zvyknúť v posledných rokov, aj tentoraz sa väčšina prípravných zápasov bude hrať na štadiónoch protivníkov. Jedine prvý, so súperom zo Šale, sa bude hrať „doma“ v Komárome.

Na prípravné zápasy klub neplánuje vypraviť autobusy pre fanúšikov.

Fialoví nastúpia na jarnú honbu za bodmi 2. marca proti klubu MFK Tatran Liptovský Mikuláš na štadióne súpera.