123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC Komárno – Šimko: Sme dobrá partia, verím v postup

 Šimko v rozhovore prezradil, že ho prekvapilo hlasovanie trénerov.

„Som veľmi rád, že som zaujal, pretože dlhú dobu pracujem tvrdo a dávam futbalu veľa. Je to pre mňa odmena za prístup k tréningom a motivácia pracovať na sebe ďalej. Niekde som sa dostal a nehodlám teraz prestať,”

povedal hráč KFC, ktorý prezradil, že už na začiatku sezóny veril, že jesenná časť bude pre Komárno úspešná.

„Takže som spokojný. Myslím pozitívne a verím, že to dopadne dobre. Pretože sme dobrá partia, kolektív, čo je vo futbale asi najdôležitejšia vec. Keď máte aj dobrých hráčov, nie vždy je to záruka úspechu. Keď nemáte v kabíne pohodu, nedokážete nič. My sme spolu dlho, sme kamaráti, stretávame sa aj mimo tréningov, čo je nesmierne dôležité. I keď je pravda, že máme v kabíne aj kvalitu na každom poste. Ale, ako hovorím, partia je nesmierne dôležitá,”

dodal Šimko, podľa ktorého najväčším konkurentom v boji o postup bude Prešov, ale nepodceňuje ani mužstvá Púchova a Petržalky.

„Máme to vo vlastných rukách. Bolo by zbytočné hovoriť, že neuvažujeme vyhrať a postúpiť. Je to tak, je to náš cieľ. Ak sa nám podarí vyhrať druhú ligu, bol by to môj najväčší úspech v kariére. V dospelom futbale som zatiaľ nič nevyhral, preto dúfam, že to teraz zlomím,”

uviedol Šimko, ktorý zároveň prezradil, že aj keď sa niečo črtalo z strany Niké ligy, vedel, že v zime nepôjde nikam, zostane v Komárne.

„Chcem dokončiť sezónu tu a postúpiť do Niké ligy. Je to moja veľká ambícia,”

vyhlásil Šimko, ktorý podľa svojho názoru stojí dvoma nohami na zemi. Aj keď ako každý iný by tiež chcel hrať v slávnom klube, ale myslí si, že snívať je pekné, len treba triezvo posúdiť svoje možnosti a šance.

„V Komárne máme výborné podmienky, všetci sa profesionálne venujeme futbalu. Každý deň máme tréning, niekedy trénujeme dvojfázovo, takže sme výborne pripravení.”

Trénera Mikuláša Radványiho považuje za dobrého človeka, o ktorého sa všetci môžu oprieť. Vie zabezpečiť, aby boli v šatni dobré vzťahy, čo je základ vo futbale.

Vzhľadom na to, že v KFC Komárno je prioritným jazykom maďarčina, ktorú používa personál, vedenie aj hráči majú väčšinou maďarský materinský jazyk, prišla do reči aj komunikácia v kabíne a mimo nej.

„Aj Miki hovorí veľa po maďarsky (smiech). Hráči z Maďarska a juhu Slovenska hovoria po maďarsky a inak sa veľa používa angličtina. Inak vie každý aj po slovensky. Sme tím zložený z viacerých kultúr (smiech). Ale za to si veľmi dobre rozumieme…”

Šimko, rodák zo Žiaru nad Hronom, dodal, že už pochytil niekoľko maďarských slov, hlavne nadávky, ale aj futbalový žargón.

Ďalej prezradil, že v lete takmer zmenil mužstvo, keďže dostal ponuku od klubu Pohronie a mal možnosť vrátiť sa domov.

„Zvíťazila však dobrá partia, kolektív a šanca niečo dokázať. Verím, že sa na jar budeme tešiť z veľkého úspechu,”

uzavrel rozhovor Šimko.