123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. liga – Hetrik a 13 kôl bez prehry – Takto vidí KFC slovenská športová tlač

Z nich povyberala sport.sk dvanásť najzaujímavejších, pričom dve sa týkajú klubu KFC Komárno.

Tri hetriky v jednom kole

Kým v predchádzajúcej sezóne hráčom nevyšiel ani jeden hetrik, v tej prebiehajúcej sa počas jedného kola podarilo skompletizovať až tri. V 4.kole ako prvý dopomohol svojimi troma gólmi tímu Komárna k víťazstvu nad Prešovom Patrik Voleský (3:1). Pokračovanie patrilo Lukášovi Gašparovičovi z Petržalky v zápase proti Šamorínu (7:0) a uzatvoril ho Martin Mišovič, ktorý sa pričinil o výhru dvadsaťjednotky Slovana v zápase proti Humennému (5:2).

Prvá prehra Komárna

Tím KFC Komárno sa v jesennej časti rútil plnou parou vpred, v prvých ôsmich kolách nestratil ani bod, až v 9. kole prišiel o body po remíze s tímom Myjavy. Bez prehry však hráči postupovali ďalej, až kým v 14. kole utŕžili prehru v Petržalke.

„Každá prehra bolí, ale o pokojný spánok ma určite nepripravila. Hneď po zápase som mal v kabíne menší monológ a chlapcom som povedal, že to, čo dosiahli, je niečo fantastické. Toto naozaj nebol náš zápas. Ale keby mi niekto pred sezónou povedal, že prvú prehru utŕžime až v 14. kole, bez mihnutia oka by som to podpísal,“ zareagoval na prvú prehru tímu tréner Mikuláš Radványi.

Na záver by sme dodali, že až traja hráči tímu KFC Komárno sa dostali do tímu snov ligy, a tiež, že výsledok 14-2-1 dosiahli hráči tak, že boli prakticky neustále na cestách, keďže domáce zápasy hrali kvôli rekonštrukcii komárňanského štadióna v Šali. V Slovnaft Cupe sa pravdepodobne len preto nedostali medzi 8 najlepších, pretože účasť v ňom nie je prioritou klubu.

Zvedavo budeme očakávať koniec sezóny a dúfať, že sa do Niké ligy dostane ďalší tím z juhu Slovenska. V podobnom zmysle sa vyjadril aj Mikuláš Radványi: „Bol by som alibista, keby som pri takom náskoku povedal, že chceme skončiť do tretieho miesta.”

Körkép.sk