123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. liga: Traja hráči Komárna v najlepšej jedenástke ligy. Od trénerov dostal najviac hlasov Šimko

Sportnet tradične oslovil všetkých trénerov z II. ligy, aby zostavili svoju najlepšiu jedenástku jesene.

Všetkých kormidelníkov zaujal stopér Komárna Martin Šimko, ktorý nechýba v ideálnej jedenástke ani jedného z nich. V jesennej časti dal šesť gólov a je druhým najlepším strelcom lídra.

Proti Humennému, Púchovu aj Spišskej Novej Vsi bol rozhodujúcim hráčom, jeho gólom sa podarilo naplno bodovať. Šimko je jedným z dvojice hráčov, ktorý odohral všetkých, 17 zápasov v sezóne.

V TOP11-ke je miesto deviatich hráčov suverénne. Na posledné dve miesta zostali až traja. Z nich sa do zostavy napokon dostali tí, ktorí mali na svojom konte viac gólov.

Jedenástka jesennej časti II. ligy 2023/2024

Maksym Kuchynskyi (Prešov, 7 hlasov)

Martin Šimko (Komárno, 16 hlasov), Dušan Kucharčík (Považská Bystrica, 4 hlasy), Šimon Šmehyl (Komárno, 6 hlasov)

Peter Mazan (Pohronie, 4 hlasy), Lukáš Gašparovič (Petržalka, 12 hlasov), Lukáš Slávik (Považská Bystrica, 14 hlasov), Tamás Németh (Komárno, 12 hlasov)

Patrik Danek (Petržalka, 9 hlasov), Jozef Dolný (Prešov, 13 hlasov), Lukáš Letenay (Púchov, 15 hlasov).

Náhradník: Filip Oršula (Petržalka, 4 hlasy).

Oplatí sa pozrieť, ako hlasoval Miklós Radványi, tréner KFC. V jeho výbere sa ocitli štyria hráči Komárna.

Maksym Kuchynskyi (Prešov) – Filip Oršula (Petržalka), Dominik Špiriak (Komárno), Martin Šimko (Komárno), Richard Župa (Prešov), Lukáš Slávik (Považská Bystrica), Tamás Németh (Komárno), Dan Ožvolda (Komárno), Samuel Gladiš (Prešov), Jozef Dolný (Prešov), Lukáš Letenay (Púchov).

Hlasovanie ostatných trénerov si môžete pozrieť tu. https://sportnet.sme.sk/spravy/futbal-anketa-trenerov-najlepsia-jedenastka-jesen-ii-liga-2023-2024/?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=dedinsky-futbal&fbclid=IwAR21-LtKsL71Hdfp0vlSHnM7wcPlr10YvMPMduoMZY_PG29a9Cs0v0CeD_w

Ako vieme, po 17 kolách má KFC 44 bodov a je na čele tabuľky. Keď sa im podarí udržať formu naďalej, tak zverenci Radványiho od leta môžu postúpiť v Niké Lige.