123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. Liga: KFC Komárno ukončilo jeseň víťazstvom

V 16. minúte mohol Bayemi streliť vedúci gól fialových, ale brankár tímu Spišská Nová Ves dnes chytal vo výbornej forme. To sa nedá povedať o Komárňančanov, ktorí na ihrisku príliš nevynikali.

Dá sa povedať, že do 68. minúty sme ani nevideli vážnejšiu situáciu. Vtedy Némethovmu centru ubránil Hamrák a následne ostala nevyužitá aj súhra Voleský – Tóth.

V 76. minúte sa Martin Šimko ukázal ako víťaz zápasu, keď strelil vedúci a víťazný gól KFC.

Miklós Radványi po zápase povedal, že zvládli náročný zápas, ktorý museli odohrať na nekvalitnom ihrisku. Zdôraznil, že viacerí členovia jeho tímu chýbajú pre zranenie či kvôli získaným žltým kartám.

„Čakali sme, že to bude ťažký zápas. (...) Na druhej strane, ak by Bayemi strelil v prvom polčase gól na 1:0, tento zápas mohol vyzerať úplne inak. Ale musíte počítať góly. Vyhrali sme a máme tri body."

- povedal po zápase Radványi, ktorý hovoril aj o historicky úspešnom jesennom pochode svojho tímu.

„Pred zápasom som hovoril, že je jedno, aký bude výsledok, máme za sebou fantastickú jeseň. Ale aj dnešným víťazstvom sme dokázali, že z 51 bodov, ktoré sme mohli získať, sme získali 44, čo je niečo fantastické. Momentálne máme desaťbodový náskok, uvidíme, čo prinesie zajtrajšok, ale jednoznačne sme spokojní.“

- povedal Radványi, ktorý zároveň prezradil, že jeho klienti sa teraz chystajú na malú oslavu, ktorú si zaslúžia, pretože tvrdo pracovali.

K obdobiu, ktoré je pred nimi, tréner uviedol, že tréningy potrvajú ešte asi dva týždne, urobia sa výstupné testy, hráči dostanú individuálne tréningové plány a najbližšie sa stretnú 8. januára, aby začali s prípravou na jarný štart.

„Chalani poznajú harmonogram, vedia, čo ich čaká. Teraz si to však musia užiť, pretože len málo tímov dokáže to, čo oni dokázali túto jeseň.“ - uzavrel Radványi.