123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. liga: Tri body vo vrecku, KFC je jesenným majstrom

V sobotu o 13.00 hodine privítal v Šali komárňanský tím mužstvo z Dolného Kubína. Christian Bayemi Nguidjol, hrajúci v KFC Komárno v 100. zápase, sa zranil v 13. minúte a v hre nemohol pokračovať. Nahradil ho József Pastorek.

V 18. minúte Ožvolda hlavičkoval do brvna, ale vedúci gól strelil o päť minút neskôr Dávid Kmeťo v závere rýchleho protiútoku fialových.

Prvý polčas pokračoval bez vážnejších situácií. Strelca gólu Kmeťa v druhom polčase vystriedal Antal. Po vylúčení hráča z Dolného Kubína hrali fialoví od 56. minúty v presile, ale ďalšie góly do konca zápasu už nepadli.

Aj keď si fanúšikovia KFC zvykli na aktívnejšiu hru, tri body zostali aj takto doma. Toto víťazstvo je o to cennejšie, že Prešov s Humenným uhral zápas na x, a tak náskok fialových na čele tabuľky narástol na 9 bodov.

Na KFC Komárno čaká rušný týždeň

Zverenci Miklósa Radványiho nemajú veľa času na oddych, pretože 8. novembra, v rámci 5. kola Slovnaft Cupu, budú hrať zápas v Skalici. Podľa pravidiel Slovnaft Cupu sa o postupujúce mužstvo, až do štvrťfinále, rozhodne v jednom zápase. V prípade nerozhodného výsledku sa predĺženie nekoná, ale hneď nasleduje penaltový rozstrel. Zápas Skalica – KFC Komárno sa začína o 16.00 hodine.

Po stredajšom pohárovom zápase pokračuje posádka Radványiho v honbe za bodmi 11. novembra. V Šali privítajú tím z Humenného. 18. novembra uzavrú fialoví jesennú sezónu v Spišskej Novej Vsi. Po zimnej prestávke sa jarná sezóna pravdepodobne začne 2. marca 2024.