123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. Liga: Veľká séria sa skončila, KFC Komárno prehralo zápas

KFC Komárno prišlo do Petržalky po 13. kolách bez prehry. Miklós Radványi pred zápasom povedal, že očakáva ťažký zápas proti ťažkému súperovi a dokonca budú musieť hrať na ihrisku s umelým trávnikom.

Petržalka sa ujala vedenia už v 10. minúte, ale už po štvrťhodine sa podarilo Komárňančanom po peknej akcii vyrovnať. Autorom gólu bol Patrik Voleský. 1:1.

Do konca prvého polčasu sme mohli vidieť tri vážnejšie domáce situácie, pričom pokusy fialových bratislavskí hráči dokázali zneškodniť.

V polčase vystriedal Cagáňa Pastorek, čo, ako sa neskôr ukázalo, spečatil výsledok - prvú žltú kartu inkasoval do 5. minút, druhú o 9 minút neskôr, čo znamenalo, že posádka Radványiho bola nútená dohrať zápas v zoslabení.

Komárňančania boli nútení sa stiahnuť. Dosiahnutý výsledok sa im podarilo udržať viac ako 20 minút. Domáci sa však v 83. minúte ujali vedenia a komárňanský tím už nemal šancu ani čas vyrovnať, najmä po tom, že v 88. minúte bratislavské mužstvo spečatilo výsledok a rozhodli o osude troch bodov.

Posádka Radványiho v aktuálnom šampionáte prvýkrát nedokázala zabodovať. Tabuľku 2. ligy však stále vedie. Pred druhým Prešovom má náskok 7 bodov a pred tretím Púchovom 12 bodov.

Najbližšie sa fialoví predstavia 4. novembra proti tímu z Dolného Kubína, ktorý v tabuľke 2. ligy je na predposlednom mieste a následne 8. novembra ich čaká súboj so Skalicou v osemfinále Slovnaft Cupu.