123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. Liga: KFC Komárno opäť vyhralo, na čele tabuľky ďalej zvýšilo svoj náskok

Aj po 13. kole zostalo KFC Komárno na aktuálnom šampionáte slovenskej druhej ligy bez prehry. Komárňančania tentoraz hostili doma Slavoj Trebišov.

Fialoví sa ujali vedenia už v 5. minúte akčným gólom Gábora Tótha. Útočník sa o pár minút opäť dostal k bráne – využil chybu hostí a z 18 metrov trafil tesne vedľa žrde.

Po tejto akcii si domáci vypracovali ešte niekoľko šancí, ale ani jedna neohrozila súperovu bránu, a tak sa polčas skončil jedno-gólovou prevahou Komárňančanov.

V druhom polčase sa hra viac-menej vyrovnala. V 60. minúte Eckl Patrik trafil bránku súpera, čím zvýšil náskok KFC na 2:0.

Ako reakcia na gól u hostí sa vymenili štyria hráči, dúfajúc, že sa im 20 minút pred koncom zápasu podarí spraviť zázrak. Posádka Radványiho však zostala sebavedomá a hoci už viac gólov nepadlo, nebolo pochýb o tom, kto dnes získa tri body.

Dnešným víťazstvom si Komárňančania nielen udržali svoju sériu bez prehry, ale zvýšili aj náskok pred druhým Prešovom na desať bodov, nakoľko Tatran remizoval s Petržalkou.

Najbližšie sa zverenci Miklósa Radványiho predstavia 25. októbra proti tímu MŠK FOMAT Martin v rámci 5. kola Slovnaft Cupu a následne 29. ráno odcestujú do Petržalky.