123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

2. liga: KFC Komárno poľahky vyhralo žitnoostrovské derby

KFC prevalcovalo farmársky tím DAC-u. Fialoví sú momentálne v lige bez prehry, doteraz stratili iba dva body, a to minulý týždeň proti Myjave. Na ihrisko vstúpili ako favoriti a vedenia sa ujali už v 22. minúte gólom Ganbayara Ganbolda. 0:1.

Už o štyri minúty neskôr odviedol výbornú prácu v šestnástke súpera Bayemi, následne našiel Voleského, ktorý vykopnutím lopty pomedzi brankárove nohy našiel sieť. 0:2.

V 36. minúte sa mohol zrodiť tretí gól KFC: strele Bayemiho chýbali iba milimetre k tomu, aby fanúšikovia fialových mohli opäť oslavovať.

V 40. minúte však obrancovia Miklósa Radványiho donútili domácich na kolená. Z Némethovej pevnej pozície bol hlavičkou úspešný kapitán KFC Šimko. 0:3.

Aj v druhom polčase sme mohli vidieť viacero dobrých šancí. V 70. minúte striedajúci Gábor Tóth zvýšil počet gólov hostí na štyri. Pokoreným domácim sa síce podarilo o sedem minút znížiť skóre, ale celkovo to nemalo vplyv na to, že KFC Komárno sa mohlo vrátiť domov s tromi bodmi.

Najbližšie budú Komárňančania 7. októbra o 15:00 v 11. kole 2. ligy hostiť v Šali tím MŠK Považská Bystrica a o týždeň neskôr sa vonku stretnú s MŠK Púchov.