123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. Liga - Víťazná séria KFC je prerušená, ale zostáva neprekonaná

Tím z Myjavy nastúpil do zápasu zo 4. miesta tabuľky, a tak bolo jasné, že to posádka Radványiho nebude mať ľahké. Zápas začali lepšie fialoví, ktorí odhodlane útočili a hosťom veľa priestoru nenechali.

V 11. minúte však strelili gól práve Myjavčania, keď prakticky využili svoju prvú šancu a strelili gól – Čurikov center Castellan vedel v šestnástke medzi dvoma fialovými obrancami v pohode prebrať a trafiť do brány.

Inkasovaný gól Komárňančanov nezlomil. Hostí však strelený gól povzbudil, a tak sa zápas stal vyrovnaným. Až do 40. minúty ani jedna zo strán nedokázala druhého prekonať. Vtedy bol Németh v šestnástke faulovaný a rozhodca Kružliak ukázal na biely bod.

Šmehyl penaltu suverénne premenil. Prvý polčas skončil nerozhodne 1:1.

V druhom polčase bolo jasné, že ani jeden z tímov nebude spokojný s jedným bodom, a tak futbaloví fanúšikovia mohli v zápase vidieť niekoľko skvelých situácií. Situáciu mohol v závere zápasu zmeniť Puska aj Pastorek, ktorí nastúpili ako náhradníci. V jednom prípade bol brankár Kubica rýchlejší a v druhom prípade zachránila žrď.

Hoci si oba tímy v druhom polčase vypracovali niekoľko sľubných šancí, stav zápasu sa už nezmenil, možno povedať, že obstáli brankári. KFC Komárno si týmto jedným bodom udržalo sériu deviatich zápasov bez prehry a Myjava zase sériu siedmich zápasov bez prehry.

Pre KFC Komárno neostane veľa času na oddych. 27. septembra nastúpia v rámci 3. kola Slovnaft Cupu proti tímu Banská Štiavnica a následne 1. októbra zavítajú do Šamorína.