123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Zo zápasu, bohatom na góly, KFC Komárno si odnieslo domov tri body

V prvých 10. minútach si hráči zo Žiliny vedeli vytvoriť dve vážnejšie situácie, ale Filip Dlubáč v oboch prípadoch zabránil gólu. V 15. minúte však Kudlička strelil vedúci gól Žiliny – 1: 0.

V 25. minúte strela Tamása Németha o centimetre minula žrď. V 34. minúte Ganbold hlavou posunul dlhý výkop Dlubáča smerom na Bayemiho, ktorý prihral Voleskému, ktorý strelil svoj 5. gól v drese KFC – 1:1.

Radosť Komárňančanov však netrvala dlho. V 37. minúte v kontroverznej situácii - Németh bol na zemi, ale rozhodca hru nechal pokračovať - domáci strelili ďalší gól - 2:1.

KFC sa do konca polčasu takmer podarilo vyrovnať. Németh bravúrne našiel Ganbolda, ktorý prihral loptu Voleskému, ale ten nedokázal dobre uhrať loptu, a tak k vyrovnaniu nedošlo.

Druhý polčas pre Komárňančanov nezačal dobre. Žilinčania v 49. minúte Gomolom zvýšili svoje skóre na 3:1.

V nasledujúcich minútach sa zdalo, že zápas bude pre KFC Komárno stratený. Na prelomenie sa muselo čakať až do 63. minúty – vhadzovaním sa podarilo v pokutovom území Žiliny narobiť zmätok a Bayemi strelil gól. KFC sa vrátilo do hry! 3:2.

O menej ako štvrťhodinu skončil Horodníkov center - azda na prekvapenie všetkých - v sieti, a tak KFC vyrovnalo! 3:3.

V 84. minúte bolo definitívne rozhodnuté - Šimko dobre našiel Bayemiho, ktorý strelil svoj druhý gól a tým získal víťazstvo pre Komárno - 3:4.

V závere zápasu už ani jeden z tímov nevedel byť nebezpečný, a tak zostali Komárňančania aj vo svojom šiestom zápase neporazení a s 18. bodmi vedú druholigovú tabuľku.

Zdroj: futbalnet.sk
MŠK Žilina - KFC Komárno

3 - 4

Góly: 15. Kudlička, 37. Prokop, 49. Gomola – 63. a 83. Bayemi, 34. Voleský, 76. Horodník

Žlté karty: 76. Prokop - 90 + Eckl

Počet divákov: 142

Rozhodcovia: Smolák – Pozor, Hrmo

MŠK Žilina

Badžgoň – Leitner, Jaššo, Mynář – Gomola, Chyla, Šnajder (C) (78. Owusu), Mlynár (84. L. Bortoli) – Kudlička (71. Jakubík), Adang, Prokop

KFC Komárno

Dlubáč – Šmehyl (72. Antal), Špiriak, Šimko (C), Horodník – Németh, Knesz (46. Adayilo) – Pastorek (65. Puska), Bayemi (84. Eckl), Ganbold – Voleský (65. Tóth)

Najbližšie sa KFC Komárno predstaví 9. septembra v Šali - proti mužstvu Pohronia.