123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. liga - KFC zdolalo hostiteľa a naďalej vedie tabuľku

KFC Komárno po víťazstve v Slovnaft Cupe prišlo na zápas proti tímu Malženice hladné po úspechu. Tím Radványiho v tejto sezóne ešte nestratil ani bod, čím sa Komárno stalo jediným ligovým tímom s plným počtom bodov, a to aj napriek tomu, že z dôvodu rekonštrukcie štadióna hráva svoje domáce zápasy v Šali.

Tím Malženice sa v posledných dňoch ocitol v nepríjemnej situácii, keď mu odobrali 3 body proti Prešovu pre nespôsobilosť Ricarda Penu hrať. Na náladu im evidentne nepridala ani prehra proti Púchovu.

Oba tímy začali stretnutie v útočnom duchu. V 9. minúte musel Vasiľ zachraňovať hlavičku Voleského. V závere polčasu mali šancu domáci, ale Dlubáč nepochybil.

V druhom polčase na ihrisku Tibora Tótha vystriedal Jozef Pastorek. V 52. minúte sa Komárňančanom takmer podarilo získať vedenie, Voleského strelu však hráči z Malženíc zneškodnili.

V druhom polčase boli aktívnejší hostia a v 68. minúte padol dlho očakávaný gól. Po rohu trafil novopečený otecko Ganbold brvno, Horodník poslal odrazenú loptu späť na bránu a napokon do brány zapadla hlavička Ožvolda.

V 87. minúte mohol zvýšiť prevahu Komárňančanov striedajúci Gábor Tóth, ale jeho strelu z bránkovej čiary vyrazil kapitán domáceho tímu. Hneď na to bol na bránku Malženíc nebezpečný aj Ganbold, ale domáci brankár Vasiľ úspešne zabránil ďalšiemu gólu.

KFC je tak s dnešným víťazstvom už 5 kôl bez prehry a s 15. bodmi vedie 2. ligu a v tabuľke má náskok 2 body pred druhým Púchovom.

OFK Malženice – KFC Komárno

0:1 (0:0)


Strelec gólu: 68. Ožvolda

Žlté karty: 18. P. Karhan (MLŽ), 90 + 1. Ujlaky (MLŽ) – 24. Voleský (KFC), 56. Ganbold (KFC), 84. G. Tóth (KFC), 88. Špiriak (KFC)

Držanie lopty: 51 % : 49 %

Strely na bránu: 6 : 4

Malženice: P. Vasiľ – M. Rehák (C), T. Vaško, Ujlaky, Rýzek – P. Karhan, A. Horvát – Cléber (72. T. Šarmír), Masár (72. Machovič), S. Nagy (72. Mokoš) – Rapavý

Tréner mužstva: Pavol Bartoš KFC Komárno: Dlubáč – Šmehyl, Špiriak, M. Šimko (C), Horodník – Ožvolda (69. F. Bögi), T. Tóth (46. Pastorek), T. Németh – Bayemi (86. Eckl), Voleský (77. G. Tóth), Ganbold

Tréner mužstva: Miklós Radványi

Rozhodcovia: Glova – Ferenc, Jánošík – Ochonický

Počet divákov: 540

Najbližšie sa Komárňančania predstavia 3. septembra proti B-tímu Žiliny.