123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

II. liga – KFC Komárno začalo výhrou

Proti FK Humenné nastúpilo KFC Komárno za nepriaznivých poveternostných podmienok. Dážď a stojatá voda na ihrisku sťažovali obom mužstvám prvý polčas, hoci Komárňančania sa aj za týchto podmienok snažili o rýchlu hru.

Zápas bol dlho vyrovnaný, obe mužstvá mali zaujímavé situácie, ale domáci boli aktívnejší v držaní lopty a vo vytváraní situácií.

V polčase Miklós Radványi vystriedal čerstvo získaného Magdu, nahradil ho Antal Miroslav, ktorý okamžite vyrazil do útoku, ale jeho pokus sieť Humenného neohrozil.

Počas stretnutia sa viackrát objavila žltá karta, pričom v 55. minúte inkasoval druhú žltú kartu Avetisian z Humenného, a odvtedy hrali Komárňančania v presile. Na obraze hry to však nebolo vidieť, domáci naďalej útočili a neraz dokázali vytvoriť i vážnu situáciu.

Už sa zdalo, že zápas skončí bezgólovou remízou, keď sa hlavičkou z prihrávky presadil Martin Šimko. V zostávajúcom čase sa už nepodarilo presadiť ani jednej strane, a tak mohli Komárňančania cestovať domov s tromi bodmi.

V úvodnom zápase sezóny sa v tíme KFC Komárno predstavilo viacero nových posíl: do bránky nastúpil namiesto Brédu Dlubáč, v obrane sa predstavil Magda a aj Voleský dostal príležitosť hrať v začínajúcej zostave. Ako výmena dostal príležitosť aj Puska.


FK Humenné – KFC Komárno 0:1

KFC Komárno: Dlubáč – Magda (46. Antal), Špiriak, Šimko (C), Adayilo (82. Tóth), Šmehyl, Ožvolda, Németh, Ganbold (82. Horodník), Bayemi (64. Puska), Voleský (64. Pastorek)

Náhradníci: Bréda, G. Tóth, T. Tóth, Antal, Puska, Eckl, Horodník Pastorek, Cagáň

Tréner: Mikkuláš Radványi

Žltá karta: KFC Komárno – Németh, Voleský, Antal, Adeyilo, Pastorek

FC Humenné – Komjatý, Streňo, Avetisian, Kranthove

Červená karta: Avetisian – FC Humenné

V druhom kole – 5. augusta - budú Komárňančania hostiť, v ich prechodnom domove v Šali, mužstvo zo Spišskej Novej Vsi.