123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

Obnova štadióna v Komárne napreduje dobre

Po rokoch naťahovania sa začalo s obnovou a prestavbou Mestského štadióna v máji tohto roku, po posledných domácich zápasoch ligy. Hoci mnohí hovoria o výstavbe nového štadióna, v skutočnosti sa zrekonštruuje a rozširuje existujúci areál.

V súlade s pôvodnými plánmi sa začalo so zdvíhaním hracej plochy, z hlavnej tribúny už zmizli plastové stoličky, aby sa neskôr dali vymeniť za nové.

Nový komplex bude objektom s klasifikáciou UEFA 3 s vyhrievaným ihriskom, osvetlením štadióna a približne s 5000 miestami na sedenie, ktoré možno v budúcnosti aj rozšíriť.

Podľa plánov sa obnova po výstavbe nových tribún skončí rekonštrukciou hlavnej budovy.

Prezident klubu György Baráth pre komárňanskú mestskú televíziu povedal, že ak sa im podarí udržať súčasné tempo, snáď budú hotoví skôr, ako plánovali, a tak by si fanúšikovia klubu mohli ďalšiu ligovú sezónu vychutnať na domácej pôde.

Dovtedy bude mať mužstvo dospelých prechodný domov v Šali. Napriek viacerým výjazdom a možným logistickým problémom je hlavný tréner Miklós Radványi presvedčený, že jeho zverenci situáciu zvládnu dobre a naďalej budú podávať dobré výsledky.

KFC Komárno odštartuje ligu už tento víkend – 29. júla. Prvé stretnutie ich čaká v Humennom.