123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC Komárno: Radványi je s posilami spokojný, začnú so zaťažením hráčov

V súvislosti s prípravou Miklós Radványi na klubovom YouTube kanáli uviedol, že je rád, že jadro tímu zostalo, a nových hráčov hľadajú na konkrétne posty.

V prvom rade sme chceli získať útočníka, ktorý hrá dobre chrbtom k bránkam. To sa podarilo v osobe Patrika Voleského, ktorého sme získali z Košíc. Chceli by sme sa posilniť ešte s jedným vnútorným obrancom a tým by sa vlastne aj vyriešil pohyb hráčov v kádri. Z Podbrezovej prišiel Filip Dlubáč, ktorý bude konkurentom Brédu (súčasná brankárska jednička KFC - pozn. red.). Ide o dobrého brankára."

Radványi tiež prezradil, že spolu s A-mužstvom sa pripravuje viacero talentovaných mladých hráčov.

"Niekoľkí budú súčasťou kádra, ale ako som povedal, väčšina tímu zostala, posilňovali sme na konkrétne pozície, som s tým spokojný."

- hovoril tréner, ktorý o príprave povedal, že sa najskôr zamerali na fyzickú odolnosť hráčov a túto časť absolvovali bez zranení.

Radványi hovoril aj o tom, že v zápase proti Csákváru dostali šancu všetci hráči, ale v ďalších prípravných zápasoch nastúpia už len tí, s ktorými bude počítať aj v ligových zápasoch.

"Každý tretí deň budeme mať zápas, vrátime sa k tomu, aby hráči dostali väčšiu zaťaženosť.“

Medzitým rekonštrukcia štadióna v Komárne prebieha v plnom prúde, a tak sa všetky prípravné zápasy odohrajú mimo domáceho ihriska, tréningy budú prebiehať na zadných trávnatých ihriskách a na ihrisku v Chotíne a „domáce“ ligové zápasy sa budú hrať na štadióne v Šali.

Radványi v tejto súvislosti poznamenal, že hoci je táto situácia pre všetkých zvláštna, verí, že jeho hráči sú dostatočne skúsení na to, aby im to nespôsobilo problémy.

Vieme, že to nebude ľahké, pretože všetky zápasy budeme hrať mimo domova, logisticky to budeme musieť zabezpečiť, bude sa samozrejme viac cestovať, ale myslím si, že Šaľa nie je až tak ďaleko a mám tím s dostatočnými skúsenosťami na vyriešenie tohto problému. Na začiatku šampionátu bude veľmi dôležité, aby sme sa dobre uchytili a ak sa tak stane, tak si myslím, že nebude problém.“