123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC Komárno odštartovalo prípravu remízou

V prvom rade sa posilňujú na brankárskom poste. Klub ohlásil príchod Filipa Dlubáča, ktorý má len 22 rokov. Mladý brankár vyrastal v Podbrezovej a doteraz bol hráčom Trebišova.

Komárňančania majú naplánovaných osem prípravných zápasov. Prvé stretnutie mali s mužstvom Vasas FC, ktoré vypadlo v Maďarsku z 1. ligy. V zápase, ktoré sa hralo v stredu napoludnie, prvá šanca patrila Komárňančanom. V 6. minúte Bayemi prudko prihral Ganbayarovi, ktorý nožničkami vystrelil na bránu, ale brankár Vasasu loptu s istotou vyrazil.

Nemuselo sa dlho čakať ani na prvý gól. Brankár Bréda vykopol loptu cez celé ihrisko, na ktorú vyštartoval Adayilo a vedľa brankára Jova kopol loptu do prázdnej brány (0:1).

O pár minút neskôr Bayemi pokúsil o strelu z 25 metrov, no jeho strela minula bránku. V 30. minúte získalo KFC priamy kop, ale Šmehylovu strelu, smerujúcu do stredu bránky, obrancovia Vasasu zablokovali.

V 35. minúte KFC Komárno takmer dostalo gól, výkop Brédu zablokoval Novothny, jeho strela minula bránku iba centimetre.

V polčase Miklós Radványi vystriedal iba jedného hráča. Špiriaka nahradil Puska. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie domáci. Najprv Urblík vystrelil z 24 metrov vedľa brány, následne Holender prihral loptu na Urblíka, ktorý vystrelil na bránu, ale jeho strelu zablokovali obrancovia KFC.

O 10 minút neskôr mal vážnejšiu situáciu opäť Vasas, Kapornai hlavičkou trafil brvno.

Po 60 minútach hry Bayemiho nahradil Voleský a Drugu nahradil Prachar. V 64. minúte opäť pohrozila dvojica Holender-Urblík – tentoraz žrď trafil Holender.

V 65. minúte však domáci dosiahli vyrovnanie - po skvelom úvode Girsika loptu prihral Ihrig Farkas nabiehajúcemu Kapornaimu, ktorý strelil loptu do stredu brány (1:1).

V 72. minúte Miklós Radványi urobil ďalšie striedania – na ihrisko prišli Straka, Eckl a Tóth. O štyri minúty neskôr mohol skórovať Druga, no jeho strelu zablokoval Uram. Minútu pred koncom zápasu prihral Druga Horodnikovi, ale jeho prihrávku zablokoval hráč Vasasu.

Rozhodca predlžoval hru o jednu minútu, ale na výsledku to už nič nezmenilo.


Vasas SC – KFC Komárno

1 : 1


Vasas: Jova – Ódor, Hidi M, Szivacski, Papp, Berecz, Rab, Hinora. Cipf, Novothny, Radó. Striedajúci: Uram, Bánfalvi G., Sztojka, Ihrig-F., Holender, Kapornai, Szilágyi, Baráth, Girsik, Deutsch, Urblík, Zimonyi, Szalai, Faragó, Puskás, Farkas.

Tréner: Desits Szilárd

KFC Komárno: Bréda, Adayilo, Simko, Smehyl, Ganbayar, Ozvolda, Németh, Bayemi, Antal, Spiriak, Voleský.

Striedajúci: Dlubac, Horodnik, Straka, Knesz, Tóth, Puska, Kiril, Eckl, Pastorek, Prachar, Druga.

Tréner: Miklós Radványi