123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

KFC sa pripravuje na svoj posledný domáci zápas v roku, lúčia sa so Salátom aj so štadiónom

A-mužstvo mužov KFC Komárno cez víkend uhralo bod proti Myjave, keď si nedokázalo udržať jednogólový náskok. Kornél Saláta, ktorý nastúpil na ihrisko s kapitánskou páskou, sa zranil v úvode zápasu a krátko nato jeho klubový tím oznámil, že skúsený obranca natrvalo odchádza z aktívnej hry.

Kornél Saláta prišiel do Komárna v roku 2019, okamžite sa stal základným členom mužstva. Za roky strávené s fialovými, tím dosahoval v slovenskej reprezentačnej druhej lige stále lepšie výsledky, momentálne sú na treťom mieste v tabuľke, čo znamená, že píšu klubovú históriu.

O 38-ročnom slovenskom reprezentačnom obrancovi sa už viackrát hovorilo, že v KFC je potrebný pre jeho skúsenosti, aby pomohol vychovať ďalšiu generáciu v línii obrancov. Podľa našich informácií už Norbert Saláta začal koučovanie pod dohľadom Miroslava Karhana, a Komárňančania s ním pravdepodobne počítajú aj v budúcnosti v tejto pozícii.

V piatok 12. mája, počas ligového zápasu proti Rači sa komárňanský tím a priaznivci futbalu oficiálne rozlúčia so Salátom, ako aj s Mestským štadiónom, pretože sa začne jeho obnova.

Otázka štadiónu je v Komárne už roky horúcou témou. Najprv sa muselo vysporiadať s vedením mesta, potom s byrokraciou, no teraz sú všetky prekážky odstránené, všetky podmienky sú splnené, takže Komárno dostane dôstojnú infraštruktúru pre rozvoj a propagáciu športu.

„Domáce“ zápasy mužstva dospelých KFC sa počas rekonštrukcie presunú do Šale, čo síce vzhľadom na vzdialenosť nie je príliš „fanúšikovské“ riešenie, ale klub musel v tejto veci splniť viacero kritérií.

Novinkou je aj to, že nedávno sa konalo valné zhromaždenie KFC, podľa ktorého zostane prezidentom klubu na ďalšie štyri roky György Baráth. Funkciu podpredsedu bude vykonávať Zoltán Hajtman, v predsedníctve budú Gábor Hajabács, István Kocsis a Vladimír Svitok.

A-tím mužov KFC uzatvára sezónu 19. mája proti Považskej Bystrici. Dve kolá pred koncom šampionátu sú tretí s 50 bodmi, zaostávajúc s 9 resp. 10 bodmi za druhým Prešovom a lídrom skupiny Košicami. Fialoví sú už s istotou bronzoví, majú 10 bodový náskok pred mužstvom na štvrtom mieste tabuľky.