123 rokov na horizonte futbalu
Slovensky Magyarul

V šesť gólovom zápase vznikla v Komárne remíza

KFC Komárno v sobotu hostilo tím z Dubnice nad Váhom, ktorý je v tabuľke 2. ligy na poslednom mieste. Fialoví, ktorí sú v tabuľke na treťom mieste, nastúpili na ihrisko ako favoriti a počas 90 minút si vytvorili nespočetné množstvo šancí. Jediným problémom bolo, že ich nedokázali premeniť na góly.

Na druhej strane hostia prakticky z troch príležitostí trikrát skórovali, a tak Komárňančania počas celého zápasu utekali za výsledkom.

Zverenci Miklósa Radványiho mohli ísť do vedenia už v 13. minúte, ale Ganbold z niekoľkých metrov trafil žrď a o dve minúty brankár vyrazil strelu mongolského hráča. Domáci držali bránku súpera pod neustálym tlakom a kontrolovali hru, a tak ich zasiahla ako studená sprcha, keď v 28. minúte prvá šanca Dubnice skončila v bráne.

V 32. minúte rýchlo vyrovnal Jozef Pastorek a potom fialoví pokračovali v obliehaní bránky Dubnice. V 68. minúte sa síce Šimko dotkol strely Adamca, no dosiahol len toľko, že druhý gól hostí bol zaznamenaný ako vlastný.

Zaujímavým zvratom bolo, že na posledných 10 minút nastúpil Kornél Saláta ako útočiaci hráč. Bývalý slovenský reprezentačný obranca sa po vstupe na ihrisko hneď presadil hlavou, čím upravil skóre na 2:2, čím poskytol svojmu tímu možnosť k získaniu troch bodov.

Po obrovskej chybe obrany však fialoví už v ďalšej minúte dostali gól do prázdnej brány a aj v posledných minútach museli bojovať o udržanie aspoň jedného bodu. To sa napokon podarilo gólom Bayemiho v 89. minúte, a tak si dokázali udržať pozitívnu domácu bilanciu - počas 13 zápasov pred komárňanským publikom neprehrali ani jeden zápas.

Niet divu, že Miklós Radványi po stretnutí hovoril napäto.

„Myslím si, že šancí na strelenie gólu sme mali dosť. Dali sme tri, ale aj dostali tri. Budem sa musieť pozrieť na nahrávku, ale obrana dnes nevyzerala vôbec dobre. Boli sme si neistí. Dostali sme góly, aké som už dlho nevidel. Nakoniec musím byť rád, že sme získali bod. (...) Streleckých pokusov bolo dosť. Ak by sme využili svoje šance, dnes by sme vyhrali 8:3,“

- hodnotil Miklós Radványi.